Ga naar de inhoud

Korrie Louwes weet hoe het moet — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Op Internationale Vrouwendag (8 maart jl.) pakte het AD/Rotterdams Dagblad uit met een interview met wethouder Korrie Louwes. Daarin riep zij de Nederlandse vrouw op tot het stoppen met het ‘gemuts’- kinderen krijgen én een carrière er op nahouden is helemaal niet zo moeilijk, zo luidde de mening van de Rotterdamse bewindsvrouw. Hilde Westerink dacht ‘Jij hebt makkelijk praten’, en schreef een open brief.

Dag Korrie,
Afgelopen vrijdag was het 8 maart; Internationale Vrouwendag. Dat weet jij ook, want je werd geïnterviewd door het AD/Rotterdams Dagblad met de vraag te reageren op het feit dat meer dan de helft van de Rotterdamse vrouwen thuis zit. Dat gebeurt overigens elk jaar op vrouwendag: de tv doet een itempje, de krant een interviewtje, er wordt een probleem van moderne vrouwen benoemt en een sterke carrièrevrouw moet er dan op reageren. Dat noemt men ‘feminisme’, ik noem dat ongenuanceerde nonsens.

Natuurlijk is het zorgwekkend dat vrouwen in Rotterdam niet werken, meer dan de helft maar liefst. Door deze financiële afhankelijkheid komen veel vrouwen in de knel na een scheiding en dat is een probleem. Niet alleen voor hen, maar ook en vooral voor de kinderen waar zij voor zorgen. Daarmee kom ik meteen op een leuk punt in het interview: Korrie, ik vind het hartverwarmend dat jij je zoons leert dat ‘meisjes kunnen wat jongens kunnen’, maar wordt het niet eens tijd dat jongens leren dat zij ook alles kunnen wat meisjes doen? Zoals, ik noem maar wat, een carrière op pauze zetten voor de zorg van de kinderen? In de praktijk komt die zorg voor het grootste deel namelijk nog steeds op de schouders van de moeders terecht, samen met het huishouden én die terecht felbegeerde loopbaan.

Gillende_vrouw_carlijn_volders
Afbeelding verscheen eerder in Opzij [2005]. Gebruikt met toestemming van illustrator. beeld: Carlijn Volders

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Opinie: maak van ‘The Culture’ een pijler van het Rotterdams cultuurbeleid

    • Kunst en Cultuur

    Het DNA van Rotterdam bestaat uit The Culture, van hiphop tot community power. Toch krijgt het amper steun. Indirah Tauwnaar & Janpier Brands pleiten in hun opinie voor een radicale stap: 33% van het cultuurbudget naar deze beweging.

  • Frustratie bij wijkraden: “We mogen adviezen sturen, maar liever niet zelf met plannen komen”

    • Politiek

    Sinds de afschaffing van de gebiedscommissies in 2022 telt Rotterdam 37 wijk- en twee dorpsraden. Drie jaar later voelen veel van deze raden zich niet serieus genomen door ‘de Coolsingel’. Ze willen meer aandacht, meer invloed en een eigen wijkbudget. “Iets anders willen dan de gemeente vooraf heeft bedacht, mag niet.”

  • David en Goliath: bewoners in Charlois namen het op tegen de oliewinning van de NAM

    • Politiek

    “Als wij ons als bewoners niet hadden laten horen, waren ze tot 2050 doorgegaan.” Hoewel de NAM van de rechter tot in 2035 naar olie mag blijven boren in Charlois, was het burgerinitiatief Stop Oliewinning toch een succes volgens Bert Peterse, een van de initiatiefnemers. Een terugblik op hoe een David een Goliath op zijn knieën probeerde te dwingen. 

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • De Pulitzer Prize-winnende journalist en bedenker van The 1619 Project, Nikole Hannah-Jones, keer terug naar De Dépendance voor een gesprek over de erosie van democratie, de instrumenten voor verzet en de politiek van wat we ons herinneren.

    Venue: Kantine Walhalla
    Datum:
  • Waste Simmers is a series of collaborations and events organised by artist, gardener and avid composter Kate Price at the Afrikaanderwijk Coöperatie’s Grondstoffenstation to explore possibilities of their collected ‘wastes’. Join us for Waste Simmers #1 Digestive Press – a temporary, low-fi paper factory transforming food scraps, market waste, and ideas into new forms.

    Venue: Het Grondstoffenstation
    Datum:
  • Baroeg Open Air is een jaarlijks festival dat wordt georganiseerd door poppodium Baroeg. Het festival kenmerkt zich door de brede, underground programmering en ontspannen sfeer. Op zaterdag 13 september 2025 vindt de zestiende editie van Baroeg Open Air plaats in het Zuiderpark bij Ahoy. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang.

    Venue: Zuiderpark
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Jij weet met jouw spark en gevoel voor gastvrijheid onze bezoekers te betoveren en bezorgt iedereen graag een warm welkom. Je houdt van servicegericht werken en wilt graag bijdragen aan een goed kaartverkoopproces voor onze bezoekers.

  • Wil je bijdragen aan het vergroten van het publieksbereik door slim gebruik van digitale systemen, data en technologie en door het uitvoeren van markt- en impactonderzoek?

  • Wij zijn op zoek naar een nieuw lid voor de RvT. We zoeken een toezichthouder met aanvullende competenties van de zittende leden, en daarom bij uitstek iemand uit de culturele sector zelf en bovendien de diversiteit van de raad vergroot. Ervaring is ondergeschikt aan de bereidheid om te leren en ontwikkelen als toezichthouder.

  • Bekijk alle vacatures