Ga naar de inhoud

Tropicana Revisited — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Fotograaf Frank Hanswijk nam een kijkje in het leegstaande zwembad Tropicana en legde voor Vers Beton de ruïnes van een voormalig tropisch zwemparadijs vast op de gevoelige plaat.

Een galerij met afbeeldingen

Galerij navigatie
Galerij navigatie pijlen
1 / 8

Wat overblijft is een ruïne. Het commerciële tropische paradijs uit de vorige eeuw is vervangen door een geheimzinnige, verborgen idylle. Bevreemdend en ontroerend zijn de sporen van die duizenden mensen die hier ooit zwommen, zaten en rondliepen. Nu is het gebouw leeg en versleten en wordt het weer ingenomen door de natuur. Schoonheid doet zijn intrede, magisch, raadselachtig.
In deze lege baden, onder overwoekerde glazen daken lijkt de tijd met ons stil te staan.

Al 16 reacties — discussieer mee!

Schrijf hier je reactie

Gerelateerde inhoud

Wil je dit soort artikelen blijven lezen?

Vers Beton kan niet bestaan zonder haar leden. Lees onbeperkt artikelen op Vers Beton voor € 7,50 per maand, de eerste maand is gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De agenda die je aan het denken zet

De leukste vacatures in en om Rotterdam