Ga naar de inhoud

NieuwsBeeld: 3 ouderenpartijen in Rotterdam

Anniek Tijmes illustreert wekelijks het Rotterdamse Nieuws. Deze week: de deelname van maar liefst drie verschillende ouderenpartijen in Rotterdam. 
Aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart doen in Rotterdam drie seniorenpartijen mee. Drie! De Rotterdamse Ouderen Partij (ROP), de Seniorenpartij Rotterdam en Ouderen Politiek Actief (OPA, geen grap): allemaal zeggen ze op te willen komen voor de Rotterdamse oudere. En dat in de jongste stad van Nederland.
Wordt de Rotterdamse grijsaard dan zó bedreigd? Wie de PvdA en Leefbaar Rotterdam elkaar ziet overtoepen op het onderwerp ‘gratis Openbaar Vervoer voor ouderen’, zal toch anders vermoeden (niet dat gratis OV enig bewezen effect heeft op het sociaal isolement van ouderen, maar ach, dat zijn maar argumenten).
Zijn de ouderenclubs opgericht om de belangen van een achtergestelde achterban te verdedigen, of bestaan ze ter meerdere eer en glorie van elkaar in de wielen rijdende opportunisten, die een markt zien in het aanwakkeren van onderbuikgevoelens bij een vergrijzende babyboomgeneratie? De start van lijsttrekker Ria de Sutter van eerst ROP, en na intern geruzie van de Seniorenpartij (betaaldeur), belooft in ieder geval niet veel goeds.
Tekst: Ties Joosten

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • NieuwsBeeld: De Hef

    • Nieuwsbeeld

    Iedere week illustreert Anniek Tijmes het Rotterdamse nieuws. In deze laatste aflevering krijgt de Hef een grondige opknapbeurt.

  • NieuwsBeeld: Rotterdam heeft genoeg aan Rotterdam, Amsterdam

    • Nieuwsbeeld

    Iedere week illustreert Anniek Tijmes het Rotterdamse nieuws. Deze week: Rotterdamse trots naar aanleiding van een Amsterdamse column. Of toch ook weer niet.

  • NieuwsBeeld: Een boom voor alle dichters

    • Nieuwsbeeld

    Iedere week illustreert Anniek Tijmes het Rotterdamse nieuws. Deze week: een plataan aan de Westersingel is voortaan ‘het Graf van de Onbekende Dichter’, een monument.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam