Ga naar de inhoud

Arm Rotterdam: op de volkstuin

Beeld: Joke Schut

Volkstuintjes kwamen eind negentiende eeuw in Rotterdam in zwang als middel om ‘den arbeider’ te verheffen. Het doel was het besteedbaar inkomen van arbeiders te vergroten en vooral in oorlogstijd en crisisjaren werd hier dankbaar gebruik van gemaakt. De vakbeweging stimuleerde hun leden om toch vooral een stukje grond te bebouwen met groente en fruit, om zo zaken als tbc en alcoholisme tegen te gaan. Alles voor de gezondheid. De meeste tuiniers zien hun tuintje als een fijn tijdverdrijf en steken er aardig wat centen in om de boel toonbaar en bloeiend te houden. Dat ze er onbespoten, zelf geteelde groente en fruit aan over houden, lijkt bijzaak.

Al 2 reacties — discussieer mee!

  • Volkstuinen zijn niet meer te betalen. Hun eigenlijke doel enkele generaties terug was om armere mensen zonder tuin te kunnen voorzien van eigen groenten en daarbij ook gelijk wat ontspanning te genieten. Tegenwoordig is het voor de meeste (zelfs zittende) tuinders niet meer op te brengen juist ook omdat een aantal jaar geleden onder leiding van Karakus de grondhuur schrikbarend verhoogd is. Tevens is er zo’n grote vraag dat de prijzen bij overname van de huisjes en tuintjes niet normaal zijn en echt alleen te betalen zijn voor de yuppen en bakfietsers. Laten we wel wezen ik gun het hen van harte hoor ze werken tenslotte ook keihard voor hun centen maar het eigenlijke doel van de volkstuinen is niet meer.

Schrijf hier je reactie

Heb je geen account? Maak hier een gratis reageerdersaccount aan. En bekijk hier de huisregels van dit forum.

Gerelateerde inhoud

Wil je dit soort artikelen blijven lezen?

Vers Beton kan niet bestaan zonder haar leden. Lees onbeperkt artikelen op Vers Beton voor € 7,50 per maand, de eerste maand is gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Voer de strijd tegen armoede bij kinderen op!

    • Arm Rotterdam

    Vorige maand werd de balans opgemaakt van twee jaar armoedebeleid. Wethouder Struijvenberg (Leefbaar Rotterdam) is…

  • Arm Rotterdam: de conclusies, de makers, de vragen

    • Arm Rotterdam

    Een week lang stond Vers Beton in het teken van armoede. Nu Arm Rotterdam week eindigt, overpeinst Margot Smolenaars de oogst.

  • Arm Rotterdam: Bezinning bij de flessenautomaat

    • Arm Rotterdam

    Bijna één op de vijf kinderen groeit in Rotterdam op in armoede. Het is voor de meesten een abstract cijfer, maar niet voor Vincent Cardinaal. Hij was één van die kinderen uit die statistieken.

  • Alle artikelen

De agenda die je aan het denken zet

  • Het kabinet viel, demissionair premier Rutte kondigde zijn vertrek aan en een reeks politici verlaten…

    Venue: Debatpodium Arminius
    Datum:
  • On Monday 11 December, Rotterdam based platform for metropolitan issues De Dépendance and Lighthouse Reports welcome economist Jennifer Clapp, one of the world’s leading authorities on food systems, in BlueCity. 

    Venue: BlueCity
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Als stagiair(e) Marketing & Communicatie ondersteun je de afdeling op verschillende vlakken en krijg je een breed pakket aan taken en werkzaamheden.

  • WAT DOE JIJ ALS FRACTIECOÖRDINATOR? 

    Als coördinator vervul je een belangrijke rol in en rond de fractie van GroenLinks PvdA Zuid-Holland. Je biedt praktische ondersteuning aan statenleden, volgt de  (politieke) actualiteit, coördineert politieke activiteiten en zorgt ervoor dat de  fractie haar relaties onderhoudt. De functie biedt een interessante plek om je  verder in provinciale politiek te verdiepen.

  • Vers Beton zoekt een stagiair vanaf januari 2024. We begeleiden je om je eigen leerdoelen te halen en zelf journalistieke producties te maken voor Vers Beton.

  • Bekijk alle vacatures