Ga naar de inhoud

Daan Roosegaarde vestigt zich in Rotterdam

Kunstenaar, ontwerper en DWDD-lieveling Daan Roosegaarde verhuist zijn studio naar Rotterdam. In mei 2015 verruilt hij Waddinxveen, de huidige vestigingsplaats van Studio Roosegaarde, voor het Glazenpand aan de Vierhavenstraat. Wetenhouder Haven Pex Langenberg daagt Roosegaarde alvast uit om mee te denken over de herontwikkeling van het Merwe-Vierhavensgebied.
Roosegaarde trok afgelopen jaren veel bekijks met een reeks innovaties op het snijvlak van kunst, wetenschap en technologie, waaronder een interactief korenveld van LED-lampjes (Dune) en duurzame snelwegbelijning die oplicht in het donker (Smart Highway). Afgelopen februari was zijn interactieve kunstinstallatie MARBLES in Rotterdam te zien tijdens Route Du Nord Light.
In opdracht van Havenbedrijf Rotterdam ontwierp Studio Roosegaarde in 2012 een lichtkunstwerk voor windmolens op de Tweede Maasvlakte. Door de wieken van verschillende windmolens met gekleurde laserstralen aan elkaar te verbinden, zou een bijzonder lichtspel ontstaan. Wanneer dit project gerealiseerd wordt, is nog niet bekend. In 2013 stelde de Partij voor de Dieren kamervragen over het kunstwerk. Volgens de partij zouden de laserstralen belangrijke vogeltrekroutes verstoren.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Het statige nieuwe Odeon bewijst dat sociale woningbouw niet armoedig hoeft te zijn

    • Architectuurkritiek

    Met het nieuwe Odeon heeft woningcorporatie Woonstad midden in het Oude Westen een pareltje opgeleverd, recenseert Teun van den Ende. Het gebouw is traditioneel, maar niet oubollig, hoogwaardig, maar niet duur, en eigenzinnig, maar niet misplaatst. Klassieke sociale woningbouw in de 21e eeuw.

  • Twee nieuwe nachtclubs en tentoonstellingen over de toekomst en het verleden van onze architectuur

    • Architectuur en stedelijke ontwikkeling

    In de cultuurrubriek Cultureel Kapitaal gidst Vers Beton je elke maand door het culturele leven van de stad. Deze maand bezochten Teun van den Ende en Abe Minnema vier ongepolijste, maar energieke architectonische hotspots, waaronder twee kakelverse nachtclubs. Hier is hard beton herbergzamer dan je denkt.

  • 30 jaar pleinvrees: hoe het Schouwburgplein met minimale ingrepen toch nog gezellig kan worden

    • Architectuurkritiek

    Dertig jaar na de laatste herinrichting is het Schouwburgplein, erfenis van de wederopbouw, verouderd en onbemind. Nu gaat het eindelijk op de schop, maar zonder een budget van Hofplein-formaat. Public Space Detective Floor van Ditzhuyzen duikt in de geschiedenis van het plein en vraagt zich af hoe het met beperkte aanpassingen toch een fijne plek kan worden om te ‘vertoeven’ – en niet alleen doorheen te lopen op weg naar het theater.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam