Ga naar de inhoud

Hoe Piet Hein nogmaals de Spaanse Zilvervloot oprolde

Sfeeractie Feyenoord - Sevilla
Sfeeractie Feyenoord – Sevilla

Ja, gisteravond was fenomenaal: met 2-0 winnen van Sevilla in eigen stadion is – we gebruiken het woord gewoon – legendarisch. Wat het feest extra groot maakte, was (naast het optreden van DJ Paul Elstak) de enorme sfeeractie. Want wat deden de mensen van supportersvereniging De Feijenoorder? Precies: die maakten in drie weken een e-nor-m schilderij van de strijd tussen Piet Hein en de Spaanse Armada Zilvervloot, inclusief fiere groen-witte vlaggen op de Nederlandse boten en kanonskogels die ook in de 17e eeuw al menig defensie aan gort schoten.
De ontwikkeling van het doek, 100 bij 15,5 (!) meter groot, leest als een spannend jongensboek, inclusief een last minute tegenvaller die maar ternauwernood opgelost kon worden. Lees dat verhaal en wees trots op je stad, ook al vind je voetbal maar zo zo.
https://www.youtube.com/watch?v=gdh85GPtUH4

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Rotterdam zet als stad van law & order zwaar in op cameratoezicht door de gemeente en de politie. Toch is daar amper debat over in de politiek en de maatschappij. Is cameratoezicht echt zo’n no-brainer?

    Venue: Debatpodium Arminius
    Datum:
  • Is there a right way to rebel? How do we push back at a time when extreme views are becoming commonplace and democracies are under attack? What can we do when we face a moral dilemma and are uncertain how to act?

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam onderzoekt de economie van morgen in rauw industrieel hart van Rotterdam-Zuid. IABR is van 18 september tot en met 29 november te zien in de Piekfabriek.

    Venue: Piekfabriek
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Binnen het Productiehuis van Theater Rotterdam werken we dagelijks aan de ontwikkeling van de nieuwe generatie makers, ideeën en producties. Ben jij iemand die daarin met overzicht, zorgvuldigheid en organisatorisch inzicht een belangrijke ondersteunende rol kan spelen? Dan zijn wij op zoek naar jou.

  • Wil jij studenten inspireren met wetenschappelijke, maatschappelijke en culturele programma’s? Heb je een neus voor social media, maak je makkelijk contact en weet je precies hoe je een doelgroep bereikt? Dan zijn wij op zoek naar jou.

  • Het programma van Podium Islemunda omvat films, theatervoorstellingen, concerten, workshops, lezingen etc. Er is ook volop ruimte om zelf kunst en cultuur te maken. Podium Islemunda is tevens een levendige maakplek voor nieuwe makers in de podiumkunsten.

  • Bekijk alle vacatures