Ga naar de inhoud

Raad van State: bouw Forum Rotterdam kan doorgaan

Een splijtzwam van het formaat Collectiegebouw is het nog niet, maar ook de bouw van Forum Rotterdam kon de afgelopen jaren rekenen op weerstand. Echter niet van de Raad van State: die bepaalde vandaag dat de bouw van het Forum gewoon door kan gaan.

Dit gebeurde nadat een van de ondernemers uit de omgeving had bezwaar aangetekend tegen de bouw van de kubus aan de Coolsingel. Het gebouw zou onder andere in strijd zijn met het gemeentelijk hoogbouwbeleid en zou negatieve gevolgen hebben voor het terras van de ondernemer.

Forum Rotterdam is een ontwerp van Rem Koolhaas dat naast de Koopgoot komt te liggen. De multifunctionele kubus zal onder andere woningen, kantoren, een hotel en winkels huisvesten. Eerder waren er al twijfels over de bouwplannen: was er genoeg animo om de winkelruimte en kantoren op te vullen?

In november werd bekend dat het populaire modeketen Primark de helft van de winkelruimte zal bezetten. Toen aan het licht kwam dat het ontwerp van het Forum drastisch aangepast zal worden om de eisen van de Ierse modegigant in te willigen, leidde dat tot nieuwe scepsis.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • De Westersingel is ten prooi gevallen aan vijandige architectuur

    • Architectuur en stedelijke ontwikkeling

    De beeldenroute langs de Westersingel was één van de meest gastvrije buitenruimtes van Rotterdam. Was, want recent zijn de banken langs de kade voorzien van ‘dividers’. Doel: het dakloze mensen onmogelijk maken om even te rusten. Maar Rotterdam is toch een stad voor iedereen?

  • Maatschappelijke ambities vallen in het water bij het vernieuwde Havenziekenhuis

    • Architectuur en stedelijke ontwikkeling

    Het Havenziekenhuis werd in 2018 aangekocht door Vervat Vastgoed, dat het ziekenhuis nu wil slopen om er twee torens voor in de plaats te bouwen. Die zouden, naast honderden woningen, ook maatschappelijke functies krijgen. Maar aan die gemeentelijke ambities wordt nu nauwelijks invulling gegeven.

  • Zijn de ontwikkelingen rondom het Hofplein het begin van de groene transformatie van het centrum?

    • Architectuur en stedelijke ontwikkeling

    Worden met grootschalige bouwprojecten als de woontorens Rotta Nova en Treehouse alle laatste beetjes groen uit het centrum opgeofferd, vraagt centrumbewoner Arlette van den Berg zich af. Ze wandelde mee met Parfum de GroenGroen, dat laat zien dat natuur juist onderdeel is van de veranderende stad.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • Over zichtbaarheid, invloed en toekomstkracht: Vrouwen in Architectuur keert terug! Met inspirerende panels, tours en workshops verken je hoe onderzoek, representatie en praktijk kunnen bijdragen om de positie van vrouwen in de architectuur te versterken. Denk mee en bouw mee aan een inclusiever vakgebied.

    Venue: Festivalhart Schiemond
    Datum:
  • Rotterdam is een belangrijke broedplaats voor zowel jonge als gevestigde ontwerpbureaus, die samen aan allerlei complexe lokale, nationale en internationale ruimtelijke vraagstukken werken. Tijdens de Open Bureaudag loop je vrij rond bij alle bureaus en maak je kennis met innovaties, experimenten en vernieuwing in de ontwerppraktijk.

    Venue: Verschillende bureaus in Rotterdam
    Datum:
  • Kom langs en beleef de ruwe schoonheid van Festivalhart Schiemond – van modder uit de Maas tot duurzame bouwexperimenten en zomerse vibes aan het water.

    Venue: Festivalhart Schiemond
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam