Ga naar de inhoud

Minicollege: Moeten we in Rotterdam vrezen voor Amsterdamse toestanden?

Het toerisme in Rotterdam groeide in 2014 even hard als in de hoofdstad. Dat is geen reden om de vlag uit te hangen, want in de Amsterdamse binnenstad maken de toeristen inmiddels de dienst uit. We vroegen Erik Braun, stadseconoom, of het niet nodig is de bakens te verzetten.


Rotterdam is populair. De stad prijkt hoog op allerlei internationale lijstjes en het nieuwe Centraal Station en de Markthal blijken echte publiekstrekkers. Als gevolg is het toerisme in Rotterdam in 2014 even hard gegroeid als in Amsterdam.

2014 was ook het jaar dat Wim Pijbes met een open brief in NRC Next aan de bel trok over een “vies, vuig en te vol” Amsterdam. Op 8 februari 2015 nog kopte Het Parool dat Amsterdam dreigt te ‘disneyficeren’ als de stad geen maatregelen treft om de stroom toeristen te beheersen.

Nu vallen de aantallen toeristen in Rotterdam nog in het niet vergeleken bij die in Amsterdam. Ook trekt de hoofdstad een ander soort toerist aan dan Rotterdam. Maar je kan er maar beter vroeg bij zijn.

Daarom vroegen we stadseconoom Erik Braun of we in Rotterdam bang moeten zijn voor Amsterdamse toestanden. In het minicollege hierboven legt Braun uit wat Amsterdamse toestanden precies zijn, hoe belangrijk lijstjes zijn, en bovenal waarom we in Rotterdam niks te vrezen hebben.

De volgende editie van Studio Erasmus is op dinsdag 17 maart, in de Rotterdamse Schouwburg.

beeld: vimeo.com

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Deze workshop is speciaal voor bewoners die een fysieke wijkkrant willen opzetten. Je leert praktische tips voor financiering, vormgeving, drukken en verspreiding, maar ook over het doel van een wijkkrant en jouw rol daarin. Naast inspiratie krijg je praktische tips en is er volop ruimte voor vragen.

    Venue: Aktiegroep Oude Westen
    Datum:
  • De PrutsClub is een laagdrempelige maakavond voor mensen die behoefte hebben om even uit hun hoofd te komen en iets te doen met hun handen. Geen workshop met vaste stappen of eindresultaat. Alles ligt open, er is vooral ruimte om te beginnen, te proberen en te prutsen!

    Venue: De Speelfabriek Rotterdam
    Datum:
  • Vers Beton is jarig! Het platform voor onafhankelijke journalistiek voor Rotterdam bestaat 15 jaar, en dat gaan we vieren. We blikken niet terug, maar kijken samen vooruit naar de toekomst van de stad.

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • SKAR ontwikkelt en verhuurt werkruimte voor kunstenaars, ontwerpers en creatief ondernemers in Rotterdam. In een creatieve stad die zich snel ontwikkelt, is de behoefte aan betaalbare en passende werkruimte groot.

  • Voor de Raad van Commissarissen zoekt Waterweg Wonen een toezichthouder met een stevige achtergrond in vastgoed en gebiedsontwikkeling, die strategisch inzicht koppelt aan maatschappelijke betrokkenheid bij volkshuisvesting.

  • Vers Beton zoekt een stagiair vanaf september 2026. We begeleiden je om je eigen leerdoelen te halen en zelf journalistieke producties te maken voor Vers Beton.

  • Bekijk alle vacatures