Ga naar de inhoud

Transitievrij kantelen — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Jaap Rozema reageert op de kantel-aflevering van Tegenlicht. Volgens hem worden veel kantelinitiatieven per abuis voor een transitie versleten. 

Kantelt Nederland? Rotterdam? Afgelopen zondag, in een aflevering van Tegenlicht, opperde hoogleraar Jan Rotmans van de Erasmus Universiteit het idee dat we aan de vooravond van een ‘nieuwe’ economie staan. Rotmans bestudeert transities, allesomvattende omwentelingen van ons dagelijks bestaan. Zoals hij zelf stelt: geen tijdperk van verandering, maar verandering van tijdperk.

 

jan-rotmans-profiel-versbeton
Jan Rotmans beeld: Jan de Groen

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Rotterdamsch Leeskabinet X Frontaal Podium Deze bijeenkomst staat in het teken van spreken, luisteren en…

    Venue: Theater Erasmus Paviljoen
    Datum:
  • Op vrijdag 13 november 2026 organiseert AIR voor de twaalfde keer het Stadmakerscongres. Dit keer…

    Venue: Theater Zuidplein
    Datum:
  • GOOD FOOD

    • Evenement

    Interesse in voedsel, fotografie en kunst? Op woensdagavond 14 oktober vindt in het Keilepand een bijzondere avond plaats rondom Good Food, met drie toonaangevende fotografen en hun kijk op ons voedselsysteem.

    Venue: Keilepand
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam