Ga naar de inhoud

Het jongensboek van Harry Waites; de eerste kampioenstrainer van Feijenoord — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Een fantastische longread over de trainer die Feijenoord in 1924 voor de allereerste keer kampioen maakte, de Engelsman Harry Waites.  Zijn levensverhaal, gereconstrueerd door Jelle Simons, laat zien hoe oorlog, verboden liefde en een goede dosis bluf de club uit Zuid haar eerste kampioenstrainer bezorgde. Verplicht leesvoer voor iedere Feyenoordfan.

Het moet een apocalyptisch schouwspel zijn geweest. Bulderende explosies van de zwaarste artillerie ter wereld. Tienduizenden hysterische burgers die zich over volgepakte landweggetjes in veiligheid proberen te brengen. In de verte de havenstad Antwerpen; gehuld in de zwarte rook van haar brandende woonwijken en olieterminals.

Vanuit deze chaos wandelt de Engelse soldaat Harry Waites op 10 oktober 1914 Nederland binnen. Gevlucht naar het land waar hij jaren later als voetbaltrainer twee voetbalclubs voor het eerst kampioen maakte. Eén van deze clubs is nog steeds actief op het hoogste niveau; Feyenoord Rotterdam.

Ondanks zijn betrokkenheid bij het eerste kampioenschap van Feyenoord veroverde Harry geen prominente plek in de vaderlandse voetbalgeschiedenis. Vreemd eigenlijk, en ook wel zonde, want als er één trainer is die een kruisje achter zijn naam verdiend is het Harry Waites wel.

 

harry_waites_feyenoord
Gullit, Been, Koeman, Koeman, Verbeek en Rutten lukten niet wat Harry Waites wel deed: kampioen worden beeld: Boyd Koers

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk.

Misschien vind je dit ook interessant

  • De marathon van Rotterdam: de laatste keer voor Lee, de eerste keer voor Abe

    • Sport

    Het was er één van laatste keren en één van eerste keren, de Marathon van Rotterdam 2024. De laatste keer Lee Towers’ You’ll never walk alone, de laatste keer Aboutaleb aan de finish, maar de eerste keer voor Abe Minnema, die nog nooit zoveel saamhorigheid voelde in de stad.

  • De Beste Stuurlui: Feyenoord City wordt een fiasco

    • Sport

    Wekelijkse opinie. Deze keer trekt Awais de wenkbrauwen op bij Feyenoord City. “In de kern is het probleem dat een Nederlandse subtopper een van de duurste stadions van Europa wil neerzetten”.

  • Carel van Hees brengt ode aan Feyenoord

    • Human interest

    Gerenommeerd fotograaf Carel van Hees heeft een fotoboek gemaakt over het landskampioenschap van Feyenoord. Van…

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam