Ga naar de inhoud

Was Getekend: Groep Nul — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

versbetonDEF18sept
beeld: Melanie Drent

In de rubriek Was Getekend verpakken illustrator Melanie Drent en schrijver Zita Bebenroth de Rotterdamse actualiteit in een beeldcolumn. Deze week: alle Rotterdamse peuters moeten naar ‘groep 0’.
Rotterdamse peuters (2-4 jaar) gaan komend jaar allemaal naar de voorschool, ook wel Groep Nul geheten. Ze kunnen er ‘spelend leren’, en tussendoor alvast wennen aan rekenen en taal. Zo kunnen achterstanden in de kiem worden gesmoord, meent de Rotterdamse wethouder Hugo de Jonge. Belangrijk bijeffect van deze stroomlijning naar één voorschoolse organisatie is dat er geen scheiding meer zal bestaan tussen kinderopvang (voor werkende ouders, duur) en de peuterspeelzaal (goedkoop, met een andere doelgroep). En zo komen kinderen al op jonge leeftijd in aanraking met alle lagen van de Rotterdamse bevolking, terwijl hun eigen schoolcarrière er sterker van wordt.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Was Getekend: Ontbijten net als in de film

    • Was Getekend

    Was Getekend beschouwt de eigenwijze bloei van Rotterdam. De bewegende stad levert altijd wel een eigen…

  • Was Getekend: Regen, regen, regen

    • Was Getekend

    Was Getekend beschouwt de eigenwijze bloei van Rotterdam. De bewegende stad levert altijd wel een eigen…

  • Was Getekend: Bluegrass

    • Was Getekend

    Was Getekend beschouwt de eigenwijze bloei van Rotterdam. De bewegende stad levert altijd wel een eigen…

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • Is there a right way to rebel? How do we push back at a time when extreme views are becoming commonplace and democracies are under attack? What can we do when we face a moral dilemma and are uncertain how to act?

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam onderzoekt de economie van morgen in rauw industrieel hart van Rotterdam-Zuid. IABR is van 18 september tot en met 29 november te zien in de Piekfabriek.

    Venue: Piekfabriek
    Datum:
  • Elke wijk heeft er meer dan een. Misschien loop je er elke dag voorbij! Van 18 t/m 21 juni laat Heilige Huisjes Rotterdam zien wat er achter de deuren van gebedshuizen gebeurt.

    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Als geen ander weet jij dat eenzaamheid onder ouderen in Rotterdam groot is en je vindt het belangrijk om hier iets aan te doen. Jij wilt daar met ons het verschil in maken en vrijwilligers motiveren om zich in te zetten voor een ander. Dan ben jij wellicht de consulent die wij zoeken!

  • Performancecollectief URLAND in Rotterdam zoekt een Junior Marketeer voor 1 dag per week (0,2 fte) per 16 juli 2026

  • Studio de Bakkerij is een culturele huiskamer midden in Rotterdam Noord. Als directeur ben je verantwoordelijk voor de artistieke koers, maatschappelijke positionering, strategische ontwikkeling en zakelijke gezondheid van Studio de Bakkerij.

  • Bekijk alle vacatures