De Expo komt eraan. We gaan 50 miljard verdienen en in een korte tijd ruim 20 miljoen mensen ontvangen aan de Maasoevers. Goed, eerst moet het kabinet nog een akkoord geven en vervolgens moet een clubje wijze, grijze mannen in Parijs het ons gunnen. Maar, daarna kunnen we ons gaan verheugen. De vraag is alleen: waarop eigenlijk?

Al 3 reacties — discussieer mee!
Een helder stuk met aanbevelingen. Mis bij de aanbevelingen een Transparante aanpak van de huidige indieners van het Bid. Nu is het naar mijn mening een onderonsje van Rijk – Gemeente Rotterdam, Groot Aandeelhouders. Dit is een keuze tussen concurrentie niet wijzer maken of betrokkenheid vergroten van MKB ( Rotterdammer ).
Wat heel leerzaam is dat door de Extra aantallen en beschikbare locaties de logistieke problemen in de Regio Rotterdam catastrofaal kunnen zijn. Prioriteit 1. Verkeersstromen beheren bij incidenten.
Een heldere analyse en voorzien van goede concrete aanbevelingen. Wil de expo echt een succes worden dan is het verstandig de aanbevelingen van Martijn over te nemen.
Ik zou er nog een aanbeveling aan willen toevoegen. Zie de expo ook als een kans om nieuwe verbindingen in de stad aan te gaan, dus niet alleen bedrijfsleven, ook bijvoorbeeld de cultuursector en onderwijsinstellingen vroeg bij de planontwikkeling betrekken,.
Kortom, waak ervoor dat het geen top down evenement wordt, dan zal er geen draagvlak zijn in de stad en zal het ondanks een economische impuls, niet als een succes worden ervaren door de Rotterdammer. Dat lijkt mij ook voor het imago van de stad schadelijk.
Als eerst alle leveranciers en medewerkers van het Nederlandse Paviljoen in Milaan 2015 niet betaald worden (ik hoor daarbij, wacht al maanden…) kan je moeilijk een bid gaan doen!