Ga naar de inhoud

Dansen in Rotterdam, met Corrie Hartong — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Op 9 augustus is het precies 25 jaar geleden dat de Rotterdamse dansdiva Corrie Hartong overleed. Zij bracht de moderne dans naar Rotterdam, en daar swingt de stad nog altijd van.
Wie vandaag de dag ziet hoe de tango wordt gedanst voor de Laurenskerk, hoe levendig het HipHopHuis van Aruna Vermeulen is, hoe Connie Janssen danst, hoe Moniek Merkx het Maas Theater laat swingen en hoe populair het gezelschap Scapino is, moet beseffen dat al dit gedans steunt op de door Corrie Hartong opgezette infrastructuur voor de dans in Rotterdam. Haar naam wordt niet vaak meer genoemd en dat is jammer, want ze geldt als een echte Rotterdammer van Formaat. Op 9 augustus 2016 is het precies 25 jaar geleden dat Corrie Hartong overleed. Ze was toen 85 jaar oud.

Rotterdammers van Formaat over Corrie Hartong (RTV Rijnmond) beeld: www.youtube.com

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam