Ga naar de inhoud

Gebiedscommissie kan succes boeken

In deze columnreeks houden gebiedscommissieleden ons op de hoogte van de ontwikkelen in zijn of haar gebiedscommissie. De samenwerking tussen het college en Prins Alexander is uitstekend. Ron Davids, voorzitter van de gebiedscommissie, legt uit hoe dat komt. 

Prins Alexander is zeer geschikt voor startende wooncarrières; het woonaanbod is divers en het is er groen. Met 2.800 bedrijven en 750 winkels is er een ruime werkgelegenheid. Belangrijke ingrediënten omdat in heel Rotterdam, kunde en koopkracht al jaren weglekken naar bijvoorbeeld Lansingerland. Dat moet worden voorkomen!
Het probleem is dat er in Rotterdam onvoldoende aantrekkelijke plekken zijn voor doorstarters om te wonen. In Prins Alexander zijn die plekken er wél. Als gebiedscommissie pleiten wij bij het college ervoor om wijken als Ommoord op orde te houden, om de stad qua opleidingsniveau en koopkracht sterker te maken.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Bewoners in Bloemhof haken af bij politiek, maar aan bij hun buurt

    • Politiek

    Slechts 26,6% van de bewoners van Bloemhof ging stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2022. Wat zegt deze lage opkomst? In ieder geval niet dat ze niet betrokken zijn bij hun wijk.

  • ‘Met zulke vrienden heb je geen vijanden nodig’: eerste verkiezingsdebat (over bestaansonzekerheid) is een feit

    • Politiek

    Ongeveer anderhalve maand voor de gemeenteraadsverkiezingen treffen de lijsttrekkers van elf partijen elkaar voor het eerste verkiezingsdebat op de WarmteTop van stichting Warm Rotterdam. De partijprogramma’s van de lijsttrekkers werden van tevoren langs een armoede-meetlat gelegd. Hoeveel doen zij daadwerkelijk om bestaansonzekerheid in de stad te bestrijden?

  • 155 moties over armoede, maar het Rotterdamse college is niet vooruit te branden

    • Politiek

    Maar liefst drie wethouders Armoedebestrijding passeerden deze collegeperiode de revue. Hun impact op de ruim tachtigduizend Rotterdammers die kampen met bestaansonzekerheid was miniem. In arren moede diende de gemeenteraad 155 moties in. Waarover gingen die moties en welke partijen hadden het meeste succes? Wij analyseerden ze en kwamen tot ontluisterende conclusies.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • Als onderdeel van de tentoonstelling Carbon Confessions gaat Sanne van der Burgh (MVRDV) in gesprek met Emiel Arends (Gemeente Rotterdam) over de CO2-impact van hoogbouw.

    Venue: Keilepand
    Datum:
  • Op woensdag 25 februari organiseren Groot Rotterdams Atelier Weekend (GRAW) en engage Rotterdam samen een verkiezingsdebat over de toekomst van creatieve (werk)ruimte én sociaal-maatschappelijke plekken in Rotterdam.

    Venue: De Hillevliet
    Datum:
  • In de aanloop naar de lokale gemeenteraadsverkiezingen van 2026 ben je van harte welkom voor een inhoudelijk debat in Het Industriegebouw op woensdag 4 maart om 20.00 uur.

    Venue: Het Industriegebouw
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam