Ga naar de inhoud

De Beste Stuurlui: Rotterdam, het is tijd voor een nieuwe nachtburgemeester

Elke vrijdag serveren De Beste Stuurlui een prikkelende opinie voor bij de vrijdagmiddagborrel. Deze week zegt Tara: het Rotterdamse uitgaansleven kan wel wat steun gebruiken. Rotterdam snakt naar een nieuwe nachtburgemeester!

Zoals wel vaker, had Rotterdam de primeur. In de jaren ’70 werd Jules Deelder als eerste tot nachtburgemeester benoemd. Niemand minder dan zijn fietsenmaker bedacht de eretitel. Hij zag Deelder vaak rond het avonduur de deur uitgaan, om pas tegen het ochtendgloren weer thuis te komen. ‘Hij waakte over de nacht’, aldus de tweede nachtburgemeester van Nederland, de Haagse René Bom, die zijn titel van Deelder ontving.

Onze Jules was de eerste en dat is meer dan prijzenswaardig. De lering uit andere steden is echter dat het nachtburgemeesterschap een functie kan zijn waar het hele nachtleven zich aan omhoog trekt. Zo maakt Bom – na een kwart eeuw in zijn functie – zich nog steeds publiekelijk druk over mensen die boven een café gaan wonen en vervolgens de ene na de andere klacht indienen over geluidsoverlast. In Amsterdam pleitten voormalig nachtburgemeesters Isis van der Wel en Mirik Milan voor de invoering van 24-uursvergunningen. Burgemeester Van der Laan was ontvankelijk voor het pleidooi van zijn nachtelijke collega’s en dat resulteerde in vergunningen voor tien zaken, waaronder drie clubs.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Is there a right way to rebel? How do we push back at a time when extreme views are becoming commonplace and democracies are under attack? What can we do when we face a moral dilemma and are uncertain how to act?

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam onderzoekt de economie van morgen in rauw industrieel hart van Rotterdam-Zuid. IABR is van 18 september tot en met 29 november te zien in de Piekfabriek.

    Venue: Piekfabriek
    Datum:
  • Elke wijk heeft er meer dan een. Misschien loop je er elke dag voorbij! Van 18 t/m 21 juni laat Heilige Huisjes Rotterdam zien wat er achter de deuren van gebedshuizen gebeurt.

    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Als geen ander weet jij dat eenzaamheid onder ouderen in Rotterdam groot is en je vindt het belangrijk om hier iets aan te doen. Jij wilt daar met ons het verschil in maken en vrijwilligers motiveren om zich in te zetten voor een ander. Dan ben jij wellicht de consulent die wij zoeken!

  • Performancecollectief URLAND in Rotterdam zoekt een Junior Marketeer voor 1 dag per week (0,2 fte) per 16 juli 2026

  • Studio de Bakkerij is een culturele huiskamer midden in Rotterdam Noord. Als directeur ben je verantwoordelijk voor de artistieke koers, maatschappelijke positionering, strategische ontwikkeling en zakelijke gezondheid van Studio de Bakkerij.

  • Bekijk alle vacatures