Ga naar de inhoud

Joep van Lieshout support Vers Beton — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Wie zijn onze eerste supporters? Kunstenaar Joep van Lieshout vertelt waarom hij meedoet. 

“Kritiek hoeft niet altijd te betekenen dat je ’tegen’ bent. Het is een katalysator om een stapje verder te gaan. Als je niets zegt dan gaan mensen in de autopilot. Juist door kritiek te geven, wordt de geest gescherpt om te verbeteren.

Rotterdam is een waanzinnig leuke stad. Het is een stad van ‘ik doe het zelf wel’. Een stad met een werk-mentaliteit. ‘Geen woorden maar daden’ is natuurlijk de bekende spreuk. Maar toch: ‘een paar meer woorden en nog meer daden’, zou een betere spreuk zijn.

Daarom is het goed voor Rotterdam om juist zo’n platform als Vers Beton te hebben.”

M8A0858_WEB__Willem-de-Kam-3
beeld: Willem de Kam

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Tineke Speksnijder support Vers Beton

    • Supporters

    Wie zijn onze eerste supporters? Tineke Speksnijder, bareigenaar van De Schouw, legt uit waarom zij…

  • Winy Maas support Vers Beton

    • Supporters

    Wie zijn onze eerste supporters? Dit is waarom architect Winy Maas meedoet.  Ik vind jullie…

  • Y.M.P. support Vers Beton

    • Supporters

    Wie zijn onze eerste supporters? Dit is waarom spoken word-artiest Y.M.P. meedoet.  “Ik vind dat…

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • Is there a right way to rebel? How do we push back at a time when extreme views are becoming commonplace and democracies are under attack? What can we do when we face a moral dilemma and are uncertain how to act?

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam onderzoekt de economie van morgen in rauw industrieel hart van Rotterdam-Zuid. IABR is van 18 september tot en met 29 november te zien in de Piekfabriek.

    Venue: Piekfabriek
    Datum:
  • Elke wijk heeft er meer dan een. Misschien loop je er elke dag voorbij! Van 18 t/m 21 juni laat Heilige Huisjes Rotterdam zien wat er achter de deuren van gebedshuizen gebeurt.

    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Als geen ander weet jij dat eenzaamheid onder ouderen in Rotterdam groot is en je vindt het belangrijk om hier iets aan te doen. Jij wilt daar met ons het verschil in maken en vrijwilligers motiveren om zich in te zetten voor een ander. Dan ben jij wellicht de consulent die wij zoeken!

  • Performancecollectief URLAND in Rotterdam zoekt een Junior Marketeer voor 1 dag per week (0,2 fte) per 16 juli 2026

  • Studio de Bakkerij is een culturele huiskamer midden in Rotterdam Noord. Als directeur ben je verantwoordelijk voor de artistieke koers, maatschappelijke positionering, strategische ontwikkeling en zakelijke gezondheid van Studio de Bakkerij.

  • Bekijk alle vacatures