Ga naar de inhoud

Ons Kent Ons: Gelukswandelen — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Tweewekelijks gaan Tara en Ferrie op zoek naar ‘bubbelbrekers’. Waar ontmoeten verschillende groepen elkaar nog, en waar verschuilen ze zich? Deze week liep Tara mee met een gelukswandeling naar het Boijmans.

onskentons_lexkortenoeven_6

Op de gesloten afdeling van Antonius op de Nieuwe Binnenweg voor dementerenden staart Hans in een fleurig geblokt overhemd aan tafel voor zich uit. In de gemeenschappelijke ruimte wordt een man in een rolstoel gevoerd, een vrouw loopt in zichzelf prevelend rondjes en buiten slaakt een man in een rolstoel ijselijke kreten. Het is zaterdagochtend en buiten is het een graad of drie. Te midden van dit tafereel staat een groep vrijwilligers om mensen op te halen voor een ‘gelukswandeling’. Joke is van hen de meest ervaren en neemt het voortouw. Al snel is duidelijk dat de vrouw die rondjes loopt zin heeft om mee te gaan. Hans heeft meer overredingskracht nodig, maar daar is Joke de uitgelezen persoon voor. Ze sjort hem uit zijn stoel.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • De PrutsClub is een laagdrempelige maakavond voor mensen die behoefte hebben om even uit hun hoofd te komen en iets te doen met hun handen. Geen workshop met vaste stappen of eindresultaat. Alles ligt open, er is vooral ruimte om te beginnen, te proberen en te prutsen!

    Venue: De Speelfabriek Rotterdam
    Datum:
  • Vers Beton is jarig! Het platform voor onafhankelijke journalistiek voor Rotterdam bestaat 15 jaar, en dat gaan we vieren. We blikken niet terug, maar kijken samen vooruit naar de toekomst van de stad.

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Een bijzondere ode aan de invloedrijke klarinetist en improvisator Theo Jörgensmann — bekend van onder meer de Contraband (Breuker, Van Maanen) en De Volharding (Andriessen) en een inspiratiebron voor generaties musici — door het NL-SWITCH Orchestra met lyrische, melodische, vrij symfonische jazz.

    Venue: Oude Kerk Charlois
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam