Ga naar de inhoud

Instadam #7 Vet vs. Fit — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Wat zijn de foodtrends in de Rotterdamse foodscene? Culinair journalist Lot Piscaer verzamelt een aantal opvallende trends en -clichés uit de Rotterdamse #instafood scene. Dit keer: gezond en ongezond eten zonder balans.

Een beetje bipolair gaat het er wel aan toe in mijn tijdlijn op Instagram. Vette shit en healthy food vechten om aandacht.

Aan de slanke kant bevinden zich de knagers, sportbillies en #healthy-taggers. Die plaatsen foto’s van bowls en borden vol sla (ik ben er nog niet helemaal uit wat het verschil is tussen een bowl en een salade. Volgens mij is een bowl een kom vol sla die nog niet gemengd is. Je moet dus zelf nog wat werk verrichten, wat dan weer goed is voor je calorieënverbruik).

Ik zie veel avocado’s, kikkererwten en broccoli. Droge blokjes tofu komen ook met enige regelmaat voorbij. Bijna altijd sesamzaadjes. Meestal zien de foto’s er lekker uit, soms wat minder. Wel altijd: iedereen is blij. Prima.

Maar nu zag ik laatst bij een van die slabarren iets waar ik acute galbulten van kreeg. Op een achtergrond van tropische blaadjes (een hip behang dat je op wel meer plekken in de stad ziet) was in neonletters geschreven: Salads are the new fries.

Sla. De nieuwe friet. Waarom? Sinds wanneer? Maakt een bakje groene blaadjes je écht net zo gelukkig en tevree als bijten in een knapperig, warm patatje? Neen.

 

 
 
 
 
 
Dit bericht bekijken op Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Een bericht gedeeld door Lot Piscaer (@lotpiscaer) op

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Rotterdam zet als stad van law & order zwaar in op cameratoezicht door de gemeente en de politie. Toch is daar amper debat over in de politiek en de maatschappij. Is cameratoezicht echt zo’n no-brainer?

    Venue: Debatpodium Arminius
    Datum:
  • Is there a right way to rebel? How do we push back at a time when extreme views are becoming commonplace and democracies are under attack? What can we do when we face a moral dilemma and are uncertain how to act?

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam onderzoekt de economie van morgen in rauw industrieel hart van Rotterdam-Zuid. IABR is van 18 september tot en met 29 november te zien in de Piekfabriek.

    Venue: Piekfabriek
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Binnen het Productiehuis van Theater Rotterdam werken we dagelijks aan de ontwikkeling van de nieuwe generatie makers, ideeën en producties. Ben jij iemand die daarin met overzicht, zorgvuldigheid en organisatorisch inzicht een belangrijke ondersteunende rol kan spelen? Dan zijn wij op zoek naar jou.

  • Wil jij studenten inspireren met wetenschappelijke, maatschappelijke en culturele programma’s? Heb je een neus voor social media, maak je makkelijk contact en weet je precies hoe je een doelgroep bereikt? Dan zijn wij op zoek naar jou.

  • Het programma van Podium Islemunda omvat films, theatervoorstellingen, concerten, workshops, lezingen etc. Er is ook volop ruimte om zelf kunst en cultuur te maken. Podium Islemunda is tevens een levendige maakplek voor nieuwe makers in de podiumkunsten.

  • Bekijk alle vacatures