Ga naar de inhoud

Club weg, iedereen boos — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

De gemeente trok de stekker uit de Maatschappij voor Volksgeluk. Een besluit dat binnen de Rotterdamse politiek het nodige teweegbracht, zag Guido van Eijck.

versbeton_politiek-MRT19-08-08
beeld: Michael van Kekem

Het ging er gemoedelijk aan toe, vorige week donderdag in de raad. Op de agenda stond de Maatschappij voor Volksgeluk, de club waar de gemeente net de stekker uit had getrokken. Het was een van de laatste onderwerpen van de dag. Er werd wat gegrapt, er was toelichting van de partijen die de motie hadden ingediend en burgemeester Aboutaleb declameerde een gedicht. Je zou bijna zeggen: daar broeide iets onder het oppervlak. Waren er een dag eerder niet honderden mensen de straat op gegaan om al dansend tegen dit besluit te protesteren?

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Voor de Partij voor de Dieren werd geopolitiek een splijtzwam

    • Politiek

    In het najaar zijn er weer Tweede Kamerverkiezingen; voorjaar 2026 de gemeenteraadsverkiezingen. In Rotterdam rijst de vraag: op wat voor Partij voor de Dieren kan er dan gestemd worden, nu de Rotterdamse fractie zich heeft afgescheiden van de landelijke partij?

  • Opinie: maak van ‘The Culture’ een pijler van het Rotterdams cultuurbeleid

    • Kunst en Cultuur

    Het DNA van Rotterdam bestaat uit The Culture, van hiphop tot community power. Toch krijgt het amper steun. Indirah Tauwnaar & Janpier Brands pleiten in hun opinie voor een radicale stap: 33% van het cultuurbudget naar deze beweging.

  • Frustratie bij wijkraden: “We mogen adviezen sturen, maar liever niet zelf met plannen komen”

    • Politiek

    Sinds de afschaffing van de gebiedscommissies in 2022 telt Rotterdam 37 wijk- en twee dorpsraden. Drie jaar later voelen veel van deze raden zich niet serieus genomen door ‘de Coolsingel’. Ze willen meer aandacht, meer invloed en een eigen wijkbudget. “Iets anders willen dan de gemeente vooraf heeft bedacht, mag niet.”

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam