Ga naar de inhoud

Andere Rotterdammers: de Hommelprinses

Talloze planten en dieren leiden hun leven parallel aan het onze. Zij zijn de Andere Rotterdammers. Stadsecoloog André de Baerdemaeker stelt er maandelijks een paar aan je voor.

aardhommel2klein
beeld: Esther Lankhaar

De zomerse weken van februari bleken een valse belofte te zijn. Twee weken lang liep iedereen in een oud t-shirt, dwarrelden her en der al vlinders rond en zoemden de bijen. Bomen en struiken wisten niet half hoe snel ze de bloesem uit hun knoppen moesten persen. Alleen de gele kornoelje had z’n zaakjes zoals altijd vroeg op orde. Terwijl andere struiken nog kaal in wintermodus stonden, kleurden zij het plantsoen mooi goudgeel.

Een oase voor hongerige insecten die een hele winter moesten vasten. Narcissen en krokussen deden hun best bij te benen, maar toen ze hun bloemen eindelijk boven het maaiveld hadden, gooide maart het over een andere boeg. De harde wind en slagregens sloopten paraplu’s en dwongen ons regenbroeken aan te trekken. Verstandige insecten hielden het voor gezien en doken weer in bed. Rillend in de composthoop, of weggedoken in een vogelhuisje. De bloeiende bloemen stonden er voor noppes, of toch niet?

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Voedselbossen als oplossing voor de landbouwcrisis

    • Stadsecologie

    Voedselbossen. Je hoort steeds vaker over deze eetbare oases waar de natuur haar gang gaat en een zelfstandig ecosysteem wordt. Waar de één een verwilderde tuin ziet en de ander al gruwt bij een overwoekerd tuinpad, ziet Coöperatie Ondergrond kansen. “Voedselbossen vereisen een andere manier van eten en denken. En geduld.”

  • Laat Rotterdam gewoon een beetje verwilderen

    • Stadsecologie

    In de wekelijkse rubriek Talk of the town bespreekt Vers Beton iets dat speelt in…

  • De boezem van de zwanenmossel

    • Stadsecologie

    Op de bodem van de Rotterdamse wateren is momenteel de zwanenmossel in winterlockdown. Totdat het…

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • De nieuwe EU-normen in 2030 komen dichterbij en de Rotterdamse lucht is nog verre van fris. Stichting Rotterdams Milieu Centrum organiseert de Groene Conferentie met het thema luchtkwaliteit

    Venue: OASE Rotterdam
    Datum:
  • On December 10, AIR will organize another TALKS about architecture in collaboration with Robert-Jan de Kort Architecture. We welcome an inspiring, international architecture studio to the stage in Rotterdam: Johansen Skovsted Arkitekter (DK). TALKS about architecture focuses on architecture as an artistic discipline.

    Venue: Baanhof
    Datum:
  • Van herinneringen en geschiedenis tot toekomstdromen en utopieën. De manifestatie Building Bridges (2 oktober – 13 december) neemt je mee in het verleden, heden en de toekomst van De Esch: een gevarieerd landschap met grote contrasten.

    Venue: OMI
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Samen met het CATC-team maak je als camjo (redactie, productie, filmen, regie & montage) in de periode januari t/m juni afleveringen, binnen een gegeven timeframe (volgens planning) voor OPEN Rotterdam TV en Youtube.

  • Jij zorgt voor goed onderhouden woningen voor onze huurders. Dát is je impact als medewerker dagelijks onderhoud bij Woonstad Rotterdam! Hoe je dat doet? Door aanvragen voor reparaties en wijzigingen in goede banen te leiden.

  • Wil je bijdragen aan een sterke, zichtbare en toekomstbestendige creatieve industrie? Ben je overtuigd van de waarde van ontwerpkracht — en zoek je een strategische rol waarin visie, samenwerking en hands-on werken samenkomen?

  • Bekijk alle vacatures