Ga naar de inhoud

Dakdromen: zo zou Rotterdam eruit kunnen zien als we daken benutten — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Een infinity pool op het Hilton Hotel, een kas op de Bijenkorf, een groene Lijnbaan en….een knoeperd van een woontoren op het Maritiem Museum. Yvonne Rijpers en Joep Klabbers lieten voor het laatste deel van hun dakenserie, de Rotterdamse Dromers los op de binnenstad. 

In de vorige afleveringen hebben we, in het kader van de grote veranderingen waar Nederland voor staat, gekeken naar hoe deze verbouwing op de Rotterdamse daken vorm kan krijgen: een Rotterdamse Bovenstad. We hebben gekeken naar het voordeel dat Rotterdam heeft ten opzichte van andere steden: 2000 voetbalvelden aan platte daken. Naar wat er mogelijk en nodig is. En naar hoe we dat ook allemaal kunnen realiseren – met visie, ontwerp en vakmanschap. We concludeerden dat er nu als eerste behoefte is aan twee zaken: overzicht en visie.

Voor dat overzicht, is het ‘kadaster van de bovenstad’ ons gedroomde doel. Het zal een hoop monnikenwerk kosten, maar levert wel op wat we voor ogen hebben: een kaart waarop het dakenpotentieel van de stad wordt ontsloten, en op basis waarvan plannen gemaakt kunnen worden.
Voor wat betreft de visie zijn ook nog wat stappen te zetten. Maar wat we al wel kunnen laten zien, is hoe het Rotterdam van de toekomst eruit zou kunnen zien, als we durven te dromen en deze 2000 voetbalvelden aan stadsdaken beter zouden inzetten.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Stadsgesprek

    • Evenement

    Hoe blijft Rotterdam in de toekomst bewoonbaar? Het klimaat verandert en dat merken we ook…

    Venue: Debatpodium Arminius
    Datum:
  • Gebouwen door Vrouwen viert het werk van vrouwelijke architecten. Kom naar de feestelijke lancering en vier met ons de bijdragen van vrouwen aan architectuur, stedenbouw en landschapsontwerp in Nederland.

    Venue: Keilepand
    Datum:
  • In de Dolle Kavita Talkshow gaat Rotterdamse schrijfster en theatermaker Shantie Singh in gesprek met verschillende “Dolle Kavita’s”. De eerste editie van talkshow vindt plaats op Internationale Vrouwendag, op zaterdag 8 maart 2025 in theater Zuidplein. Het thema van de kick-off editie is PIONIERS VAN NU.

    Venue: Theater Zuidplein Rotterdam
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Stichting Sanderling richt zich op het verzamelen en beschikbaar maken van authentieke verhalen, herinneringen, ervaringen, dromen en ideeën van en over gewone mensen binnen de domeinen natuur, cultuur en ontmoetingen. Zo wil de stichting vastleggen wat niet vergeten mag worden, mensen inspireren en verbinden, participatie stimuleren en bewustwordin kweken voor wat onze wereld waardevol maakt. Stichting Sanderling doet dat door middel van participative storytelling.

  • Wil jij werken in het politieke hart van de gemeente Rotterdam voor de leukste fractie van het stadhuis, dan willen we graag met je kennismaken. GroenLinks staat voor een cultuur waarin iedereen zich welkom en thuis voelt, met oprechte aandacht voor de Rotterdammer en voor elkaar. We erkennen en waarderen ieders unieke achtergrond en we werken samen om Rotterdam groener, eerlijker en inclusiever te maken. We doen dat samen met een sterk en divers team van medewerkers en raadsleden.

  • De gemeenteraadsfractie van de Partij voor de Dieren in Rotterdam zoekt een
    bevlogen social media medewerker. Als lid van ons team krijg je de kans om met jouw creativiteit het verschil te maken. Jouw doel is om onze partij zo goed mogelijk te profileren op onze social media kanalen. Een baan in het hart van de Rotterdamse politiek waar je het verschil kunt maken voor dieren, natuur en het milieu.

  • Bekijk alle vacatures