Ga naar de inhoud

Ons Kent Ons: Haringparty in het Bilderberg — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Tara Lewis ging haringhappen op de sjieke visfuif voor genodigden. Ze is benieuwd of het ons-kent-ons-gehalte inderdaad zo hoog is als je verwacht bij deze jaarlijkse traditie.

CK2A9025
beeld: Fleur Beerthuis

De haring mag dan van Schmidt Zeevis zijn, het is aan gemeenteambtenaar Alex Blonk niet besteed. Als iemand naast ons een exemplaar in zijn keel laat glijden gaat er een rilling door hem heen. “Ik eet geen dode dieren.” Drinken doet hij ook al niet, doordeweeks. “Bilderberg is een van mijn accounts. Op zo’n avond kom ik vaak andere accounts tegen, dan bespreken we meteen of ze nog wat hebben. Wij zeggen altijd: we zijn er van strategie tot stoeptegel.”

Op de sjieke visfuif voor genodigden zijn overwegend mannen in blauwe pakken. Een minderheid heeft voor grijs gekozen. Zo ook Rutger Wolfson, die net binnen is gekomen. “Ik ken jou van Arminius”, zegt fotograaf Fleur als ze hem de hand schudt. “Dat klopt!”, zegt hij stralend, “Jij was bij Kerst met de Vijand, dat is deze vrijdag weer!”

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Zaterdag 10 oktober vindt de 3e editie plaats van Groene Doeners Festival. Hét jaarlijkse groene…

    Venue: Groene Oase op Zuid
    Datum:
  • Ben jij actief in je buurt of wijk? Kom naar de De Rotterdamse Initiatieven Markt…

    Venue: Maasgebouw stadion Feijenoord
    Datum:
  • Rotterdam Late Night presenteert op donderdag 3 september een niet te missen talkshow in WORM, de eerste van het nieuwe seizoen!

    Venue: WORM Rotterdam
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Stichting Club Gewalt is op zoek naar een nieuw bestuurslid ter versterking en aanvulling van het huidige bestuur.

  • Binnen het Productiehuis van Theater Rotterdam werken we dagelijks aan de ontwikkeling van de nieuwe generatie makers, ideeën en producties. Ben jij iemand die daarin met overzicht, zorgvuldigheid en organisatorisch inzicht een belangrijke ondersteunende rol kan spelen? Dan zijn wij op zoek naar jou.

  • Het programma van Podium Islemunda omvat films, theatervoorstellingen, concerten, workshops, lezingen etc. Er is ook volop ruimte om zelf kunst en cultuur te maken. Podium Islemunda is tevens een levendige maakplek voor nieuwe makers in de podiumkunsten.

  • Bekijk alle vacatures