Ga naar de inhoud

Mark Hoogstad Beurs voor verdiepende journalistiek gelanceerd — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Rotterdam heeft een nieuw journalistiek fonds. Vanaf vandaag kunnen journalisten een beroep doen op een beurs van maximaal 12.500 euro. De beurs is vernoemd naar de in 2018 overleden journalist Mark Hoogstad.

mark hoogstad door vincent mentzel
beeld: Vincent Mentzel

De Mark Hoogstad Beurs is een initiatief van familie, vrienden en oud collega’s van Mark Hoogstad en heeft als doel om zijn manier van werken te eren én journalisten te steunen die de tijd en ruimte nodig hebben om diepgravend onderzoek te doen naar een Rotterdams onderwerp. 

Hoogstad werkte 18 jaar bij NRC Handelsblad (eerst als sportverslaggever, later als Rotterdamwatcher) en 4,5 jaar bij AD Rotterdams Dagblad. De afgelopen jaren werkte hij als freelancer, onder meer voor Trouw en Vers Beton. Hij schreef meerdere boeken, waaronder het bekroonde Rotterdam stad van twee snelheden.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Rotterdammers zijn niet ‘afgehaakt’, maar hebben goede redenen om het nieuws te mijden

    • Media

    Het gesprek over het dalend vertrouwen in de media gaat vaak over ‘afgehaakte’ mensen met een laag inkomen en een praktische opleiding. Het lijkt alsof zij er zelf voor hebben gekozen om niet meer mee te doen met de ‘mainstream’. Maar is dat wel zo? Om die vraag te beantwoorden ging Nigel van Schaik als onderzoeker in gesprek met Rotterdammers.

  • Tussen de konijnen en papegaaien vertelt Radio Rimboe de verhalen van de West-Kruiskade

    • Media

    Aan de West-Kruiskade zit, ingeklemd tussen een Indiase supermarkt en de Marokkaanse kaftans van een kledingzaak, dierenspeciaalzaak De Rimboe. Daar maken journalisten Mieke van der Linden en Babs Assink Radio Rimboe, een podcast met verhalen van de winkelstraat. Over voetbaldromen, tooth gems én ontevreden ondernemers omdat de wethouder hun straat autoluw wil maken.

  • Hoe extreemrechtse activisten via de Erasmusbrug de media konden bespelen

    • Media

    Een extreemrechtse groepering projecteerde de eerste minuten van 2023 racistische leuzen op de Erasmusbrug. Nigel van Schaik onderzocht hoe een klein groepje neonazi’s de Nederlandse nieuwsmedia zo eenvoudig kon gebruiken voor hun gedachtegoed.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • Op vrijdag 13 november 2026 organiseert AIR voor de twaalfde keer het Stadmakerscongres. Dit keer…

    Venue: Theater Zuidplein
    Datum:
  • GOOD FOOD

    • Evenement

    Interesse in voedsel, fotografie en kunst? Op woensdagavond 14 oktober vindt in het Keilepand een bijzondere avond plaats rondom Good Food, met drie toonaangevende fotografen en hun kijk op ons voedselsysteem.

    Venue: Keilepand
    Datum:
  • Wat gebeurt er als de grootste huiskamer van de stad wordt verbouwd? Tijdens het Architecture…

    Venue: LantarenVenster
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam