Ga naar de inhoud

Romano Haynes geeft workshops in vaderschap: “Er vindt een cultuurverschuiving plaats onder mannen” — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Met het platform Vadersessies wil theatermaker Romano Haynes vaderschap bespreekbaar maken. Giovanni Burke sprak hem over opgroeien zonder vader, over hoe je als man kunt meehelpen bij een bevalling en over andere daddy-issues.

FLB_20201216_O8A4427
beeld: Florian Braakman

Romano Haynes is theatermaker, acteur en schrijver en drijvende kracht achter het nieuwe sociaal platform Vadersessies, waarmee hij meer bewustzijn wil creëren rondom het vaderschap en het belang om dit bespreekbaar te maken. Door Covid-19 konden veel geplande voorstellingen in het theater geen doorgang vinden, maar Romano wist vlot te schakelen en in juli 2020 lanceerde hij de eerste aflevering van de Vadersessies-podcast.

Kort daarop wordt hij door het verloskundig centrum Bergweg gevraagd om een praatgroep te organiseren voor aankomende vaders. Hoe is het idee ontstaan om als man een praatgroep voor vaders te organiseren in een verloskundig centrum? Wat kunnen vaders van Romano leren? Wat voor vaders komen op deze praatgroep af en welke onderwerpen komen hier aan bod?

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Niemand weet of de strijd tegen drugs op Zuid echt werkt

    • Veiligheid

    Het Nationaal Programma Rotterdam Zuid bindt sinds 2019 de strijd aan met drugscriminaliteit, maar werkt de aanpak ook? Data-onderzoek levert geen eenduidig beeld op. Opvallend: IJsselmonde duikt steeds vaker op in de criminaliteitscijfers.

  • Activist Benji de Levie: “Juist Rotterdam moet zich uitspreken tegen de waanzin in Gaza”

    • Human interest

    Activist Benji de Levie zat ooit tweeëneenhalve maand in een Israëlische gevangenis. Hij maakt zich al bijna vijftig jaar hard voor de Palestijnse zaak. “Als je wegkijkt heb je een bepaalde schuld. Ik ga die niet dragen.”

  • De langzame wederopstanding van een probleemstraat

    • Misdaad

    Ooit waren het chique winkelstraten, de afgelopen decennia hadden de Beijerlandselaan en de Groene Hilledijk een minder goede reputatie. Tot 2019, toen Alliantie Hand in Hand startte met een make-over en 63 winkelpanden kocht om meer grip te krijgen op de straat. Vers Beton maakte de tussenstand op.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Eigen initiatief van bewoners vind je boeiend. Je helpt graag bewoners om hun buren (beter) te leren kennen en hun plannen om te zetten in concrete acties. Je werft nieuwe straten, geeft advies, keurt de aanvragen goed (en soms ook af) en houdt de uitvoering in de gaten. Je bent een ervaren en communicatieve communitybuilder die Rotterdammers en hun buren bij staat met raad en daad.

  • Jij weet met jouw spark en gevoel voor gastvrijheid onze bezoekers te betoveren en bezorgt iedereen graag een warm welkom. Je houdt van servicegericht werken en wilt graag bijdragen aan een goed kaartverkoopproces voor onze bezoekers.

  • Bekijk alle vacatures