Ga naar de inhoud

Stadsdichter Anne Vegter: “Ik kan met mijn taal het vlees van bestuurders indringen” — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Anne Vegter is de nieuwe Stadsdichter van Rotterdam. Basia Dajnowicz spreekt haar over laaggeletterdheid, het vinden van poëzie in beleidstaal en haar taak als dichter. “Ik zal nooit voor iedereen kunnen spreken, maar ik ga wel mijn best doen.”

393A0205a_online
beeld: Florine van Rees

Op 2 maart las Anne Vegter een serie gedichten voor over laaggeletterdheid, speciaal geschreven voor een inspiratiebijeenkomst voor Het Jaar van de Taal, waarin gemeente Rotterdam extra inzet op het terugdringen van laaggeletterdheid. Het is het tweede werk dat Vegter maakte als Stadsdichter van Rotterdam, naast haar inauguratiegedicht, waarin ze 22 regels voor Rotterdam schreef.

Vanuit haar werkkamer luistert Vegter mee naar een stadsgesprek van Wijk aan Zet, een discussie over democratie in de wijken. Ze zal daar uiteindelijk op 5 maart een gedicht voor schrijven en zit nog vol in de voorbereidingen. De stemmen uit de luidspreker van de laptop klinken schel: het gaat er pittig aan toe tussen bewoners en gespreksleiders, ambtenaren en wethouder. Uiteindelijk schrijft ze op basis van deze gesprekken nog eens twee keer 22 regels. Een set dichtregels dat voortborduurt op haar eerste gedicht, en een set met geboden voor bestuurders, zoals:

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Gordijnen dicht, boek open: 7 boekentips voor deze winter

    • Kunst en Cultuur

    Zeven boeken om je onder een dekentje bij de kerstboom te laten huiveren, smullen, nadenken en meer. Van Aboutalebs lofzang op zichzelf tot een poëziebundel van onze eigen stadsdichter, van dystopische roman tot historisch kookboek.

  • Achter het broodje pom schuilt een lange koloniale geschiedenis (waar we veel nog niet van weten)

    • Culinair

    Pom is misschien wel het meest geliefde Surinaamse gerecht, en inmiddels niet meer weg te slaan van de Kruiskade. Maar waar komt het broodje écht vandaan? Een reis langs tayerakkers, archieven en diaspora vertelt een verhaal vol botsende werelden en gedeeld erfgoed.

  • Heeft Rotterdam straks nog wel een kunstacademie? Toekomst WdKA onzeker door fusieplannen

    • Kunst en Cultuur

    Hogeschool Rotterdam heeft reorganisatieplannen. Onderdeel daarvan is een mogelijke fusie tussen de Willem de Kooning Academie en het Instituut voor Communicatie en Informatietechnologie. Daarmee verliest de kunstacademie mogelijk haar naam, zelfstandige positie en medewerkers.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • OP=OP is de tweede groepstentoonstelling in moezeum, met 7 kunstwerken van kunstenaars uit DR Congo, Egypte, Duitsland, Libanon, Mexico, Palestina en Nederland. Iedere kunstenaar laat zien hoe ‘uitputting’ in de breedste zin van het begrip wordt ingezet als instrument voor de koloniale macht en haar kapitalistische systemen.

    Venue: moezeum
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam