Ga naar de inhoud

Afscheid Paul Hofstra van de Rekenkamer: “Verzachtende omstandigheden zijn er nooit” — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Twaalf jaar was Paul Hofstra het gezicht van de Rekenkamer. Nu neemt hij afscheid en blikt terug op meer dan honderd kritische onderzoeken. “Als je benauwd bent voor gedoe, moet je niet op deze plek gaan zitten.”

UITGELICHT-Paul-Hofstra-7822-1680×1120
beeld: Richard Beukelaar

Hij zegt het tijdens het interview een paar keer: “De Rekenkamer is er niet alleen voor de gemeenteraad, maar ook voor de inwoners van de stad.” Het zijn immers de Rotterdammers die het beleid van de gemeente voor de kiezen krijgen. Een beleid waarover de Rekenkamer onder Hofstra’s leiding meer dan honderd kritische rapporten schreef. Of het nu gaat om falende ICT-beveiliging, een gebrekkige aanpak van jeugdwerkloosheid, vage subsidieverstrekking of mislukte burgerinspraak.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam