Ga naar de inhoud

Willekeur bij Jeugdfonds met vergoeding sport- en cultuurlessen kansarme kinderen — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Het Jeugdfonds Sport en Cultuur moet kansarme kinderen ondersteunen, maar werpt met nieuwe regels juist extra drempels op, blijkt uit onderzoek van Vers Beton en OPEN Rotterdam. Bovendien dreigt sport- en muziekles aan honderden kinderen uit arme gezinnen nu te vervallen. 


Salih_Kilic_0001

 

beeld: Salih Kiliç

Dit artikel in het kort:

  • Het Jeugdfonds Sport en Cultuur Rotterdam stopte in het najaar van 2020 de vergoeding bij meerdere aanbieders van sport- en cultuurlessen voor kansarme kinderen, omdat het geld op zou zijn.
  • In de nieuwe spelregels staat te lezen dat ouders per 2021 “een evenredig deel” van de contributie moeten bijdragen. Dit is in strijd met het armoedebeleid van de gemeente Rotterdam dat wil dat ieder kind kan meedoen.
  • Het bestuur mag bovendien aanvragen zonder opgaaf van reden weigeren. Hierdoor ligt willekeur op de loer.
  • Aanvragen voor muzieklessen bij Stichting Maeh en voor sportlessen via Rotterdamse Sporticonen worden niet meer vergoed. Zij bereikten eerder samen honderden kinderen.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Opening exhibition Spiritual Disobedience #1:
    Al Falak Al Majdoub: On wandering machines and song-maps of (no)return
    [الفلك المجذوب: رسائل في المَكِينَات الهائِمة وخرائط الـاـعودة الناغِمة] by AZ OOR.
    Curated by Yusser al Obaidi and Leana Boven

    Venue: Gemaal op Zuid
    Datum:
  • Energie van Rotterdam organiseert 𝑫𝒆 𝒆𝒏𝒆𝒓𝒈𝒊𝒆 𝒗𝒐𝒐𝒓 𝒅𝒆 𝒕𝒐𝒆𝒌𝒐𝒎𝒔𝒕, een inspirerende én gezellige bijeenkomst voor iedereen die zich graag inzet voor een duurzame en eerlijke toekomst. Dit doen we samen met om | nieuwe energie, Energiecoöperatie Regio Rijnmond (ECRR) en de Rotterdamse energiecoöperaties!  

    Venue: Het Industriegebouw
    Datum:
  • Hard voor kanker is een hard techno evenement dat wij organiseren voor het goede doel: De Roparun.

    Venue: Now & Wow club
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Vers Beton zoekt een stagiair vanaf september 2025. We begeleiden je om je eigen leerdoelen te halen en zelf journalistieke producties te maken voor Vers Beton.

  • Volg je de lokale politiek, heb je enige journalistieke ervaring en een vlotte pen? Vers Beton is op zoek naar een freelance redacteur die over lokale politiek wil schrijven.

  • Met veel plezier duiken we elke keer een nieuwe wereld in. Altijd met het doel: onderscheidende communicatie realiseren. We werken met een klein team van specialisten in onze eigen studio in het langste monument van Nederland: de Hofbogen.

  • Bekijk alle vacatures