Ga naar de inhoud

Het zachte activisme van theaternetwerk Women Connected — betaald artikel

Dit artikel is voorzien van een blokkade in verband met betaalde toegang, waardoor een gedeelte van de inhoud pas leesbaar is wanneer je bent ingelogd en beschikt over een geldig abonnement.

Het Rotterdams theaterproject Women Connected won in maart de Doro Siepelprijs. Een bijzondere prestatie na een negatief advies van de RRKC voor het Cultuurplan in 2020 en de coronacrisis. Ander Opmeer spreekt de aanjagers van dit theaternetwerk.

Katja Poelwijk
beeld: Katja Poelwijk

Ergens in het doolhof achter de schermen van het Nieuwe Luxor, is een kleine ruimte volgehangen met kleurrijke foto’s. Waar je ook kijkt, je ziet de meest uiteenlopende vrouwen samen op een podium. Dit is de werkruimte van Women Connected.

Women Connected is een Rotterdams theaterproject voor en door vrouwen dat haar gelijke niet kent. Met een sociaal-maatschappelijke aanpak weet Women Connected vrouwen met uiteenlopende culturele achtergronden te verbinden. Zij maken voorstellingen als de Stille Heldinnen Disco XL met wel duizend vrouwen op het podium, een jaarlijkse krant en een film.

De voorstellingen zijn de uitkomst van een intensief proces. Theater dat voortkomt uit hun eigen verhalen. Over moederschap, huiselijk geweld, seks en oorlog. En daarmee is het nog zo veel meer. Dankzij werk dat de kerngroep van Women Connected, Kaat Zoontjens, Wing Tang en Inez Schatz, achter de schermen doen, vinden vrouwen een veilige omgeving om zich te ontplooien.

Gerelateerde inhoud

Wil je dit soort artikelen blijven lezen?

Vers Beton kan niet bestaan zonder haar leden. Lees onbeperkt artikelen op Vers Beton voor € 7,50 per maand, de eerste maand is gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De agenda die je aan het denken zet

  • A new edition of A Mic of One’s Own, a series of collaborations between Kunstinstituut Melly and The Writer’s Guide (to the Galaxy)!

    Venue: Kunstinstituut Melly
    Datum:
  • De debuutroman van Ireen van der Lem begint op de dag dat de woningcorporatie een bewonersavond houdt over de voorgenomen sloop van de woningen in een staat; en eindigt op de dag dat de laatste bewoner wordt uitverhuisd.

    Venue: De leeszaal
    Datum:
  • On Monday 11 December, Rotterdam based platform for metropolitan issues De DĂ©pendance and Lighthouse Reports welcome economist Jennifer Clapp, one of the world’s leading authorities on food systems, in BlueCity. 

    Venue: BlueCity
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam