Ga naar de inhoud

Rotterdamse initiatieven voor Turkije en Syrië waar jij aan kan bijdragen

Een knipbeurt, een veiling of een benefietconcert. In Rotterdam zetten allerlei mensen en organisaties zich op hun eigen manier in om de slachtoffers van de aardbevingsramp in Turkije en Syrië te steunen. Welke initiatieven zijn er en waar kan jij deze week nog aan meedoen of doneren?

beeld: Seb Ikso

1. Bezoek de veiling van werk uit het Wijkpaleis

Het Wijkpaleis houdt een eigen veiling van werk uit het buurthuis, tijdens de aanschuifmaaltijd donderdagavond. De ondernemers die in het Wijkpaleis gevestigd zijn,hebben verschillende donaties gedaan waar je deze avond op kan bieden. Zo schenkt zangeres Katharina Grippaldi een zangles van 45 minuten, kun je een tas van de Rotterdamse haven bemachtigen en nog veel meer. Het Wijkpaleis verzorgt wekelijks maaltijden waar je kan aanschuiven, deze keer staat in het teken van de aardbevingsslachtoffers. De opbrengst van de veiling gaat direct naar Giro 555. 

Wat: veiling van werk van makers uit het wijkpaleis
Waar: Wijkpaleis, Claes de Vrieselaan 72
Wanneer: donderdag 16 februari tijdens de aanschuifmaaltijd van 18:00 tot 20:00u. 

2. Koop een ticket voor het benefietconcert in de Doelen

In concertzaal De Doelen zorgen artiesten voor een muzikaal programma waar jij live bij kan zijn om zo vrijdagavond jouw steentje bij te dragen. Met optredens van onder andere Kovacs, Naaz en initiatiefnemer Merel Polat is deze avond goed gevuld. De opbrengsten van de concerten gaan naar Giro 555. Via de website van De Doelen kan je een ticket verkrijgen. Ook als je niet kan komen, draag je bij door een kaartje te kopen. 

Wat: Benefietconcert voor slachtoffers van de aardbevingsramp
Waar: concertzaal De Doelen, Schouwburgplein 50
Wanneer: vrijdag 17 februari vanaf 20:30u 

3. Een knipbeurt of een broodje kopen in het Experience College Rotterdam

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Van 17 april tot en met 12 juni is Het Aanslag Loket te zien bij moezeum, de derde groepstentoonstelling in moezeum, gecureerd door gastcurator Yusser al Obaidi.

    Venue: moezeum
    Datum:
  • Kunnen we steden zó ontwerpen dat ze structureel minder CO₂ uitstoten? Die vraag stond centraal  tijdens een eerdere editie van Carbon Stories. Inmiddels zijn begin 2026 drie nieuwe studies  verschenen die laten zien hoe sterk stedelijke vorm, mobiliteit en lifestyle samenhangen met CO₂- emissies. De boodschap is duidelijk: de manier waarop we onze steden bouwen maakt verschil.

    Venue: Keilepand
    Datum:
  • Maak het verschil en kom naar de feestelijke veiling van rot•zooi: het slotstuk van een bijzonder traject waarin Rotterdamse young creatives, die geraakt zijn door het toeslagenschandaal hun persoonlijke verhalen omzetten in krachtige kunstwerken.

    Venue: De Kunsthal Rotterdam
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam