Ga naar de inhoud

De derde bezetting op de EUR: tijd om een keuze te maken

Opinie

Schaamte voert de boventoon, zag Max Omlo tijdens de derde bezetting van de Erasmus Universiteit deze week, die met geweld werd afgebroken. “De kloof tussen het universiteitsbestuur en haar studenten is zo groot geworden dat ze zich aan het staatsapparaat moeten vergrijpen om autoriteit te behouden.” 

beeld: Maxim de Gilder en Lilo Boerman

Voor de derde keer in een half jaar verzamelde zich een groep zwaarbepakte studenten en medewerkers van de Erasmus Universiteit op de universiteitscampus, afgelopen week. De beveiligers stonden dit keer al op ze te wachten. Zoals aangekondigd trok de groep een gebouw in en haalde de spandoeken tevoorschijn die de nieuwe status van het gebouw mededeelden: BEZET.

Sinds de eerste bezetting in november 2022 keert actiegroep OccupyEUR al voor de derde keer terug, om opnieuw aan hun Universiteit dezelfde eisen te stellen: verbreek de banden met de fossiele industrie, stop met het precaire beleid van tijdelijke contracten voor werknemers, en spreek je uit tegen het opzadelen van studenten met een studieschuld. En maak bovendien de universiteitscampus en haar opleidingen toegankelijk voor iedereen, in het bijzonder mensen met een handicap.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • “Burgercollectieven tonen het sociale gezicht van de stad”

    • Wetenschap en onderwijs

    Burgers zijn in staat om veel zelf te organiseren, blijkt uit de onlangs gepubliceerde Monitor burgercollectieven. Of het nu gaat om kinderopvang of betaalbaar wonen, bewoners springen in het gat dat de overheid achterlaat. De opkomst van collectieven stelt de gemeente voor scherpe keuzes, denkt hoogleraar Tine de Moor. 

  • Heeft Rotterdam straks nog wel een kunstacademie? Toekomst WdKA onzeker door fusieplannen

    • Kunst en Cultuur

    Hogeschool Rotterdam heeft reorganisatieplannen. Onderdeel daarvan is een mogelijke fusie tussen de Willem de Kooning Academie en het Instituut voor Communicatie en Informatietechnologie. Daarmee verliest de kunstacademie mogelijk haar naam, zelfstandige positie en medewerkers.

  • Staat de ‘deutschfreundliche’ zakenman Van der Mandele niet te veel op een voetstuk in Rotterdam?

    • Wetenschap en onderwijs

    Weggemoffelde geschiedenissen, flinterdunne oorlogsarchieven en onvolledige dossiers staan kritisch onderzoek naar de samenwerking tussen de Rotterdamse zakenman Karel van der Mandele en de Duitse bezetter tijdens de Tweede Wereldoorlog in de weg. Historicus Merel Leeman over het omstreden oorlogsverleden van Van der Mandele, die nog steeds op handen wordt gedragen in Rotterdam.

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • Vers Beton is jarig! Het platform voor onafhankelijke journalistiek voor Rotterdam bestaat 15 jaar, en dat gaan we vieren. We blikken niet terug, maar kijken samen vooruit naar de toekomst van de stad.

    Venue: Arminius
    Datum:
  • Een bijzondere ode aan de invloedrijke klarinetist en improvisator Theo Jörgensmann — bekend van onder meer de Contraband (Breuker, Van Maanen) en De Volharding (Andriessen) en een inspiratiebron voor generaties musici — door het NL-SWITCH Orchestra met lyrische, melodische, vrij symfonische jazz.

    Venue: Oude Kerk Charlois
    Datum:
  • Onze democratie is niet representatief. Wat kunnen burgerinitiatieven doen om de stemmen uit iedere wijk te laten tellen? Onderzoeksjournalist Sharyfah Bhageloe schuift aan in pakhuis de Zwijger om te spreken over haar serie: Waarom stemmen mensen niet?

    Venue: Pakhuis de Zwijger
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam