Ga naar de inhoud

De jongerencultuur staat onder druk: “Het hoeft jongeren niet zo moeilijk gemaakt te worden”

Studio Stadmaken

Nu steeds meer plekken voor jongeren verdwijnen, staat de Rotterdamse jongerencultuur onder druk. In Studio Stadmaken zoekt presentator Sanne Poot dit uit met oprichter van Yung World Odair Inocencio, on-officiële nachtburgemeester Thys Boer en onderzoeksjournalist Teun van den Ende.

Hoelang is Rotterdam nog jong, hip en happening? Samen met Thys Boer en Odair Inocencio bespreekt Sanne Poot hoe jongeren zich nog kunnen bewegen in een steeds aangeharktere stad.

Het verlies van plekken als Weelde en de ongeziene waarde van dit soort plaatsen voor de stad, is volgens Boer een groot struikelpunt. Inocencio ziet ook dat jongeren betrokken willen worden, mits er wel écht naar hen geluisterd wordt. 

Onderzoeksjournalist Teun van den Ende dook in de serviceflats en short-stay appartementen die als paddenstoelen uit de grond schieten. De doelgroep: jongeren en expats. Van den Ende vertelt over zijn ontdekkingen over de hoge huurprijzen, appartementen die je pas te zien krijgt als je hebt getekend, het gebrek aan communicatie over servicekosten en gebouwbeheer en het gebruik van tijdelijke contracten waardoor huurders afhankelijk worden van hun huurbaas. 

Lees meer over het onderzoek naar hoe de commerciële huurmarkt zijn pijlen richtte op Rotterdamse jongeren. 

Kijk hier Studio Stadmaken, tijdens het Stadmakerscongres op 17 november, over de jongerencultuur terug. 

Bekijk op Youtube — opent een nieuw tabblad

Studio Stadmaken is een co-productie met OPEN Rotterdam en mede mogelijk gemaakt door AIR.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Stadsgesprek

    • Evenement

    Hoe blijft Rotterdam in de toekomst bewoonbaar? Het klimaat verandert en dat merken we ook…

    Venue: Debatpodium Arminius
    Datum:
  • Gebouwen door Vrouwen viert het werk van vrouwelijke architecten. Kom naar de feestelijke lancering en vier met ons de bijdragen van vrouwen aan architectuur, stedenbouw en landschapsontwerp in Nederland.

    Venue: Keilepand
    Datum:
  • In de Dolle Kavita Talkshow gaat Rotterdamse schrijfster en theatermaker Shantie Singh in gesprek met verschillende “Dolle Kavita’s”. De eerste editie van talkshow vindt plaats op Internationale Vrouwendag, op zaterdag 8 maart 2025 in theater Zuidplein. Het thema van de kick-off editie is PIONIERS VAN NU.

    Venue: Theater Zuidplein Rotterdam
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam

  • Stichting Sanderling richt zich op het verzamelen en beschikbaar maken van authentieke verhalen, herinneringen, ervaringen, dromen en ideeën van en over gewone mensen binnen de domeinen natuur, cultuur en ontmoetingen. Zo wil de stichting vastleggen wat niet vergeten mag worden, mensen inspireren en verbinden, participatie stimuleren en bewustwordin kweken voor wat onze wereld waardevol maakt. Stichting Sanderling doet dat door middel van participative storytelling.

  • Wil jij werken in het politieke hart van de gemeente Rotterdam voor de leukste fractie van het stadhuis, dan willen we graag met je kennismaken. GroenLinks staat voor een cultuur waarin iedereen zich welkom en thuis voelt, met oprechte aandacht voor de Rotterdammer en voor elkaar. We erkennen en waarderen ieders unieke achtergrond en we werken samen om Rotterdam groener, eerlijker en inclusiever te maken. We doen dat samen met een sterk en divers team van medewerkers en raadsleden.

  • De gemeenteraadsfractie van de Partij voor de Dieren in Rotterdam zoekt een
    bevlogen social media medewerker. Als lid van ons team krijg je de kans om met jouw creativiteit het verschil te maken. Jouw doel is om onze partij zo goed mogelijk te profileren op onze social media kanalen. Een baan in het hart van de Rotterdamse politiek waar je het verschil kunt maken voor dieren, natuur en het milieu.

  • Bekijk alle vacatures