Nu Aboutaleb zijn vertrek als burgemeester van Rotterdam heeft aangekondigd, vallen er verschillende namen. Aan wie draagt hij zijn ambtsketen over? Vers Beton bespreekt de gedoodverfde kanshebbers en de minder voor de hand liggende kandidaten.

Vincent Karremans
Karremans is de golden boy van de VVD, die nog even de periode Yesilgöz moet afwachten voordat hij een gooi naar de troon kan doen. Burgemeester van Rotterdam is een prima opstapje voor het Torentje. Hij is misschien nog aan de jonge kant en heeft slechts drie jaar bestuurservaring als wethouder, maar zijn oud-collega Van Gils was vól lof over hem. Tegenover Vers Beton hield hij bij hoog en laag vol dat de campagnevideo waarin hij bloot op een paard zit géén verwijzing naar Poetin was. In Hillegersberg staan ze alvast te juichen. En wat vindt hij van regeren met de PVV? “Who cares!”
Marianne van den Anker
Ombudsman voor Rotterdam en omstreken Marianne van den Anker zet zich momenteel naar eigen zeggen in tegen de “lokettenjungle, bureaucratische hindernissen en systeemgeweld”. Ze was raadslid voor Leefbaar Rotterdam en van 2004 tot 2006 Wethouder Veiligheid, Gezondheid en Emancipatie. Ze raakte in die tijd in opspraak wegens het pleiten voor gedwongen anticonceptie en abortus. Verder was ze in die twee jaar verantwoordelijk voor het sluiten van de tippelzone aan de Keileweg. Ze staat bekend als ongeleid projectiel. Zou de ouderwetse stiletto-feminist het verlangen van Leefbaar Rotterdam kunnen inwilligen om ‘een burgemeester van hun kleur’ te installeren én de wens van een andere groep om voor een vrouw te gaan? Als criminoloog past haar profiel bij de wens om de misdaad in de stad aan te pakken. Ze is één van de weinige – eigenlijk de enige – Leefbaar-politici die op waardering aan de andere kant van het politieke spectrum kan rekenen. En, niet onbelangrijk: ze steekt haar vinger nu al op, laat ze weten aan het AD: “Als ik een beetje in de profielschets pas, solliciteer ik.”
Al 2 reacties — discussieer mee!
Ik mis Wouter Koolmees nog in het rijtje. Toch ook een Rotterdamse ex-bewindspersoon met aanzien. En net als bij Monopoly is het toch echt leuker om een stad te hebben in plaats van een station.
Mooi lijstje hoor! Zou geweldig zijn, iemand uit een onverwachte hoek.