Ga naar de inhoud

Wie wordt onze nieuwe burgemeester? Vers Beton bespreekt 10 kanshebbers – ook de onwaarschijnlijke

Nu Aboutaleb zijn vertrek als burgemeester van Rotterdam heeft aangekondigd, vallen er verschillende namen. Aan wie draagt hij zijn ambtsketen over? Vers Beton bespreekt de gedoodverfde kanshebbers en de minder voor de hand liggende kandidaten.

illustratie van de ambtsketen van de burgemeester
illustratie: Laura Hopmans

Vincent Karremans

Karremans is de golden boy van de VVD, die nog even de periode Yesilgöz moet afwachten voordat hij een gooi naar de troon kan doen. Burgemeester van Rotterdam is een prima opstapje voor het Torentje. Hij is misschien nog aan de jonge kant en heeft slechts drie jaar bestuurservaring als wethouder, maar zijn oud-collega Van Gils was vól lof over hem. Tegenover Vers Beton hield hij bij hoog en laag vol dat de campagnevideo waarin hij bloot op een paard zit géén verwijzing naar Poetin was. In Hillegersberg staan ze alvast te juichen. En wat vindt hij van regeren met de PVV? “Who cares!”

Marianne van den Anker

Ombudsman voor Rotterdam en omstreken Marianne van den Anker zet zich momenteel naar eigen zeggen in tegen de “lokettenjungle, bureaucratische hindernissen en systeemgeweld”. Ze was raadslid voor Leefbaar Rotterdam en van 2004 tot 2006 Wethouder Veiligheid, Gezondheid en Emancipatie. Ze raakte in die tijd in opspraak wegens het pleiten voor gedwongen anticonceptie en abortus. Verder was ze in die twee jaar verantwoordelijk voor het sluiten van de tippelzone aan de Keileweg. Ze staat bekend als ongeleid projectiel. Zou de ouderwetse stiletto-feminist het verlangen van Leefbaar Rotterdam kunnen inwilligen om ‘een burgemeester van hun kleur’ te installeren én de wens van een andere groep om voor een vrouw te gaan? Als criminoloog past haar profiel bij de wens om de misdaad in de stad aan te pakken. Ze is één van de weinige – eigenlijk de enige – Leefbaar-politici die op waardering aan de andere kant van het politieke spectrum kan rekenen. En, niet onbelangrijk: ze steekt haar vinger nu al op, laat ze weten aan het AD: “Als ik een beetje in de profielschets pas, solliciteer ik.”

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

  • Werken loont? Een groeiende groep Rotterdammers komt door bezuinigingen niet meer uit de bijstand

    • Politiek

    Veel verkiezingsprogramma’s komen tot dezelfde conclusie: werk is de beste oplossing tegen armoede. Maar klopt dat wel? Vers Beton gaat op onderzoek uit met  ervaringsdeskundigen van Warm Rotterdam en ziet dat een groeiende groep juist door dit college werd afgeschreven.

  • Posteren en flyeren in Rotterdam: Stemmen? “Over mijn lijk!”

    • Politiek

    Tijdens het campagnevoeren op de markt is de kloof tussen politiek en burger pijnlijk zichtbaar. Flyers worden afgeslagen, kandidaten uitgescholden. Vier jaar na een historisch lage opkomst proberen partijen in Rotterdam het vertrouwen te herwinnen. Maar hoe overtuig je een stad vol armoede, desinteresse en wantrouwen? Vers Beton liep mee op de markt en ging op postersafari.

  • Dit is waar de verkiezingen over gaan: de elf heetste hangijzers van Rotterdam

    • Politiek

    Op 18 maart kunnen we stemmen voor een nieuwe gemeenteraad. Maar waar gáát het over? Vers Beton dook in de partijprogramma’s, zodat jij dat niet hoeft te doen. Wat vinden lokale partijen over de spannendste politieke onderwerpen van de stad?

  • Alle artikelen

De Stadsagenda

  • Independent School for the City is happy to announce their collaboration with Stad in de Maak (City in the Making) for a new studio exploring new ways of creating affordable housing and workspaces through community-led development.

    Datum:
  • We are once again bringing together researchers, designers and spatial thinkers for a four-day studio exploring the spatial impact of the food industry in the Netherlands.

    Datum:
  • After a successful and inspiring 2025 edition, the Independent School for the City and Loom – practice for cultural transformation once again joined forces to organise a four-day workshop exploring public space as a place of protest.

    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam