Ga naar de inhoud

Bankjes met armleuningen en skatestoppers: in Rotterdam stikt het van de vijandige architectuur

Studio Stadmaken

Begin vorig jaar was Rotterdam in de ban van ‘bankjesgate’. De NS liet de bankjes op Rotterdam Centraal weghalen vanwege overlast door dak- en thuislozen, wat uiteindelijk leidde tot een demonstratie in de stationshal. ‘Vijandige architectuur’ is in Rotterdam inmiddels tot volksvijand verklaard.

Gerelateerde inhoud

Steun onafhankelijke journalistiek

Als abonnee van Vers Beton kun je alle artikelen onbeperkt lezen en delen met je eigen netwerk. Je bent al lid vanaf € 7,50 per maand, de eerste maand lees je gratis.

Misschien vind je dit ook interessant

De Stadsagenda

  • Praat mee over de veranderende stad met Vers Beton

    Venue: OMI
    Datum:
  • Van 23 tot en met 26 september organiseert het Nieuwe Instituut een nieuwe editie van de After Summer School. Vier dagen lang verandert Rotterdam in een klaslokaal waar uiteenlopende makers, onderzoekers en andere kennisproducenten hun werkwijzen delen. Door anders te kijken, luisteren, archiveren, samenwerken, activeren, onderzoeken, ontwerpen en wandelen, ga je aan de slag met de stedelijke kennis en kunde die de stad kan veranderen.

    Venue: Meerdere locaties in Rotterdam
    Datum:
  • 4 dagen met performances, lezingen, een tentoonstelling en clubavonden waarin de sociale, culturele en politieke tendensen van het terugtrekken in nostalgie ter discussie worden gesteld.

    Venue: Vijverhofstraat 15-29
    Datum:
  • Bekijk de agenda

De leukste vacatures in en om Rotterdam