Eeva Liukku interviewt Uschi Cop en Aline D’Haese over feminisme, macht en representatie.
In het kader van het Boekenweekthema Mijn generatie organiseert Boekhandel Donner een reeks gesprekken. Op zondag 15 maart vindt binnen deze reeks het programma Feminisme: toen en nu plaats.
Tijdens deze middag interviewt Eeva Liukku de auteurs Uschi Cop en Aline D’Haese over feminisme, macht en representatie. Uschi Cop debuteerde met de roman Dodeman, waarin zij het verhaal vertelt van tweelingzussen die elkaar na de dood van hun moeder twintig jaar niet zien. Met dit boek opent Cop het gesprek over femicide als maatschappelijk fenomeen en de structurele oorzaken ervan.
Maskerade van Aline D’Haese is een filosofische verkenning van vrouwen die zich vermomden, overdreven, logen of verhalen vertelden en daarmee zowel zichzelf als de wereld herschreven. Waarom roept vrouwelijke misleiding zoveel afkeer op en tegelijk zoveel fascinatie? D’Haese laat zien hoe dit bedrog niet alleen als moreel falen wordt gezien, maar ook een scherpe spiegel kan zijn van de tijdgeest.
Na afloop is er gelegenheid tot signeren.
Toegang is gratis