Ga naar de inhoud

Gebouwen door Vrouwen: boekpresentatie & tentoonstelling

Kom op zaterdag 7 juni naar de boeklancering en tentoonstellingsopening van Gebouwen door Vrouwen: Rotterdam. 

Meer informatie over dit evenement

Datum

7 juni 2025 van 14:30 – 00:00

Locatie

Centrale Bibliotheek
Hoogstraat 110 3011 MA
Rotterdam

Relevante links

Gebouwen door Vrouwen en nai010 uitgevers organiseren een feestelijke middag in de Centrale Bibliotheek ter ere van de lancering van Gebouwen door Vrouwen: Rotterdam, een stadsgids met 50 projecten in Rotterdam die zijn ontworpen door vrouwen. Van iconen als De Rotterdam, de Kop van Zuid en de ‘hunkerbunker’ RVS-flat tot verrassende, minder bekende parels — deze gids viert het werk van vrouwelijke ontwerpers en maakt hun bijdrage aan de stad op een toegankelijke en inspirerende manier zichtbaar. Tijdens het event vertellen de makers alles over de totstandkoming van deze bijzondere publicatie. Ook wordt op 7 juni de gelijknamige expositie geopend, waarin acht Rotterdamse gebouwen worden uitgelicht, waaronder de Kruispleinflat, Pakhuis Santos en de Zonnetrap.

Datum

07-06-2025 van 14:30 – 00:00

Locatie

Centrale Bibliotheek
Hoogstraat 110 3011 MA
Rotterdam

Relevante links

Gerelateerde inhoud

Meer evenementen

  • Een bijzondere ode aan de invloedrijke klarinetist en improvisator Theo Jörgensmann — bekend van onder meer de Contraband (Breuker, Van Maanen) en De Volharding (Andriessen) en een inspiratiebron voor generaties musici — door het NL-SWITCH Orchestra met lyrische, melodische, vrij symfonische jazz.

    Venue: Oude Kerk Charlois
    Datum:
  • Onze democratie is niet representatief. Wat kunnen burgerinitiatieven doen om de stemmen uit iedere wijk te laten tellen? Onderzoeksjournalist Sharyfah Bhageloe schuift aan in pakhuis de Zwijger om te spreken over haar serie: Waarom stemmen mensen niet?

    Venue: Pakhuis de Zwijger
    Datum:
  • Op het toneel wordt een miniatuurversie van een concentratiekamp tot leven gewekt: duizenden poppetjes van 8 centimeter verbeelden de gevangenen en hun beulen. Drie spelers wekken het kamp tot leven, filmen de gruwelijke gebeurtenissen en maken het publiek ooggetuige.

    Venue: Theater Rotterdam
    Datum:
  • Bekijk de agenda

Jouw event op Vers Beton?

In de Stadsagenda plaatsen we culturele en maatschappelijke evenementen in Rotterdam.