Tijdens de verkiezingsspecial van 16 maart gaat het over Rotterdammers en het pluche.
Historicus en filosoof Siebe Thissen deed onderzoek naar de strijdlustige Rotterdamse bevolking versus de bedenkers van de wetten, het gezag en het havenpluche. Deze permanent gespannen verhouding was (later) een van de redenen van de opkomst van Leefbaar, maar zijn zij niet ook verward geraakt door een verbeten wens naar een geheel ander soort (gedroomde) bevolking? Een gesprek over de recente vertrutting, de gentrificatie, 30 KM op doorgaande wegen, het roemruchte rafelrandje en vertrekken naar Schiedam.
Het boek ‘Leve Rotterdam’ van Siebe Thissen over de opstand van 1868 is een prachtige parabel die nu nog geheel relevant is voor de moeizame betutteling van de stad. We bespreken het met elkaar en met Siebe op 16 maart en breng daarna je stem nog beter uit.
Maandag 16 maart 20:00 – toegang gratis, consumptie verplicht, vol is nooit echt vol, maar kom op tijd.
Žižek Lounge
In de Žižek Lounge nemen we de tijd om te contempleren, te bekvechten en filosoferen, houden we de sfeer ontspannen en gemoedelijk, mag er gelachen worden (liefst veel), luisteren we goed en scherpen we zo elkaars gedachten. In de Žižek Lounge is Rotterdam het vertrekpunt, maar de wereld wordt niet vergeten.
