Ga naar de inhoud

Kai van Rutten

Links

Kai van Rutten (1997) werd geboren in Rotterdam en studeerde daar economie, wijsbegeerte, en journalistiek. Hij schrijft het liefst over duurzaamheid en sociaaleconomische onderwerpen. Naast journalistiek is hij werkzaam in de financiële sector. Zijn vrije tijd spendeert hij het liefst in de natuur óf op de tribune bij Sparta Rotterdam.

Berichten van Kai van Rutten

  • Deze organisaties bieden nog altijd bed, bad en brood aan dakloze Rotterdammers: “Niets doen is geen optie”

    • Samenleving en zorg

    Een jaar geleden schrapte Nederland de opvang voor mensen zonder papieren, ook bekend als de bed-bad-brood-regeling. Er is “veel verloren gegaan”, maar er stonden ook nieuwe Rotterdamse initiatieven op om het gat te vullen. Vers Beton sprak er drie.

  • Kunstenaarsinitiatief Nieuw Charlois biedt ruimte aan kunst in Oud-Charlois

    • Kunst en Cultuur

    Kunst eiste in de afgelopen decennia een steeds prominentere rol op in Oud-Charlois. Dit jaar vonden 105 kunstenaars een plek in het nieuw geopende C 3-studios in de wijk. De nieuwe expositie ‘Double Take’ zorgt ervoor dat het publiek nu ook de lokale kunst kan bewonderen.

  • David en Goliath: bewoners in Charlois namen het op tegen de oliewinning van de NAM

    • Politiek

    “Als wij ons als bewoners niet hadden laten horen, waren ze tot 2050 doorgegaan.” Hoewel de NAM van de rechter tot in 2035 naar olie mag blijven boren in Charlois, was het burgerinitiatief Stop Oliewinning toch een succes volgens Bert Peterse, een van de initiatiefnemers. Een terugblik op hoe een David een Goliath op zijn knieën probeerde te dwingen.